Додому Новини регіону

Росія та перемир’я: чому Кремль не готовий зупинити війну

Фото: відкриті джерела

Російська Федерація навряд чи погодиться на перемир’я найближчим часом, адже не досягла своїх амбітних планів, зокрема не контролює значну частину українських регіонів, які раніше оголосила “своїми”. Про це заявив військово-політичний оглядач Олександр Коваленко, аналізуючи можливі сценарії розвитку подій у контексті майбутньої інаугурації президента США Дональда Трампа.

Мета Кремля та реальність на фронті

За словами Коваленка, Москва, попри свої гучні заяви, не виконала жодного ключового бойового завдання. Навіть ті території, які Росія вважає своєю “частиною” згідно зі зміненою Конституцією, залишаються під контролем України.

“Херсонщину, наприклад, ні… Запорізька область, відповідно, ні. І ми також все бачимо – Донеччина, станом на сьогодні, – ні! Навіть Луганщина – ні, бо є невеличка ділянка на Сіверському напрямку – Білогорівка, яка теж не контролюється”, – констатує експерт.

Окрім того, проблемною залишається ситуація в Курській області, де, за словами Коваленка, понад 600 квадратних кілометрів території також не перебувають під контролем РФ.

Трамп та його вплив на переговори

На думку оглядача, Дональд Трамп, після інаугурації, може агресивно просувати мирні домовленості, але російська сторона навряд чи зможе вразити його своїми “успіхами”.

“Призупинити тут бойові дії? Путін на це піде? Звісно, ні! І тому Дональд Трамп буде розчарований тим, що почує від військового злочинця Володимира Путіна”, – підкреслює Коваленко.

Окрім територіальних питань, важливим аспектом можливих переговорів стане прагнення Кремля повернутися на європейський енергетичний ринок. Однак, як зазначає експерт, США вже активно закріпили свої позиції в Європі, і Трамп, відомий своєю агресивною енергетичною стратегією, навряд чи дозволить Росії відновити вплив у цьому секторі.

Погляд у майбутнє

Коваленко закликає не панікувати та оцінювати ситуацію тверезо. Він вважає, що 2025 рік стане вирішальним для України як на фронті, так і на політичній арені.

“Для нас дуже важливо консолідування та єдність, як у першій половині 2022 року”, – наголошує аналітик.

Нагадаємо: Переговори щодо завершення війни: чому це не означає припинення бойових дій