Додому Новини регіону

Росія стикається з критичною нестачею солдатів: мобілізація стає все більш імовірною

Фото: відкриті джерела

У зв’язку з посиленням нестачі солдатів для війни проти України, Росія змушена підвищувати бонуси за набір, щоб уникнути повторення непопулярної мобілізації. Проте наразі мало ознак того, що такі заходи є ефективними.

Згідно з повідомленням агентства Bloomberg, армія Росії не отримує достатньої кількості новобранців, щоб компенсувати втрати на передовій, які сягнули максимуму з моменту вторгнення у лютому 2022 року. Як повідомляють три анонімні джерела, близькі до Кремля та Міністерства оборони Росії, регіональні чиновники на даний момент не виконують понад третину своїх квот за набором солдатів.

Невдачі у наборі солдатів можуть змусити Росію розглянути можливість нової мобілізації. Як повідомляють два анонімних джерела, у Кремлі обговорюють варіант представлення мобілізації як заходу ротації для фронтових військ. За словами одного з джерел, призов може бути оголошено вже наприкінці цього року.

Ситуація ускладнюється військовим вторгненням України в західну Курську область Росії, яке не зустріло жодного опору. Українські війська наразі контролюють близько 1000 квадратних кілометрів російської території, і наступальні операції тривають, про що заявив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський та президент Володимир Зеленський.

На передовій у східній та південній Україні Росія має сотні тисяч солдатів, які стикаються зі зростаючими втратами, оскільки бої здебільшого зайшли у глухий кут. Нездатність відбити український наступ і відновити контроль над своїм кордоном виявила гострий дефіцит оборонних резервів.

У вересні 2022 року президент Росії Володимир Путін наказав мобілізувати 300 тисяч людей, що спричинило масову хвилю занепокоєння серед росіян і втечу з країни до мільйона осіб. У прагненні уникнути повторення цього досвіду, Кремль зосередився на закликах до патріотизму та фінансових стимулах, щоб забезпечити 30 тисяч нових солдатів щомісяця, необхідних лише для поповнення втрат.

Ця ситуація змушує Кремль різко підвищувати виплати як федеральним, так і регіональним владам, щоб мотивувати більше людей приєднатися до армії. Тиск на виконання квот настільки сильний, що багаті регіони заманюють людей із бідніших, щоб підписати з ними контракти та отримати право на більші бонуси.

За словами одного з джерел, масштаби російських втрат та недостатній рівень заміщення робочої сили дедалі більше ускладнюють підтримку поточної стратегії повільного поступу в Україні. Наразі немає жодних розмов про захоплення Києва чи інших великих міст, оскільки Росія просто не має достатньої кількості військовослужбовців для здійснення цих планів.

Нагадаємо: Росія розробляє систему запобігання виїзду потенційних призовників