Додому Новини регіону

Росія шукає нові підходи до боротьби з українськими безпілотниками

Фото: відкриті джерела

Нагадаємо: “Булава” на Eurosatory 2024: український дрон-камікадзе з передовими технологіями

Російські військові намагаються розробити системний підхід для ефективного відбиття атак українських безпілотників, які регулярно завдають ударів по території Росії. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Атаки українських дронів продовжують створювати тиск на російську систему протиповітряної оборони, змушуючи військове командування розподіляти обмежені ресурси для захисту важливих об’єктів. Руслан Пухов, голова московського Центру аналізу стратегій і технологій, заявив, що статичне покриття ППО однієї цілі не ефективне на великі відстані, оскільки українські безпілотники можуть обходити це покриття і завдавати ударів з неприкритих напрямків.

Пухов також закликав російських військових запровадити інноваційний децентралізований підхід до захисту об’єктів країни від українських безпілотників, попередивши, що дрони будуть продовжувати проникати вглиб Росії. Він зазначив, що російським військовим не вистачає звичайних систем ППО для захисту всіх критично важливих об’єктів на заході країни.

У звіті ISW наголошується, що в березні 2024 року російські військові почали формувати мобільні вогневі децентралізовані групи, подібні до тих, які Повітряні сили України успішно використовували для захисту від ударів російських дронів Shahed-136/131. Проте ці групи ще не розгорнуті в необхідному масштабі для достатнього захисту критично важливих об’єктів у західній частині Росії.

Постійний тиск на російську систему ППО призвів до того, що окремі регіональні органи влади прямо заявляють про неможливість покладатися на федеральний рівень захисту. Вони закликають російські компанії та місцеві органи влади забезпечити власні можливості протидії безпілотникам.

Пухов також запропонував російським військовим розгорнути парк легких літаків для перехоплення українських дронів, проте відзначив, що недостатній рівень виробництва таких літаків у Росії ускладнює реалізацію цього заходу.

Таким чином, Росія продовжує шукати нові підходи та стратегії для боротьби з українськими безпілотниками, але стикається з багатьма викликами та обмеженнями.