Додому Новини регіону

Росія повертається до технологій Другої світової війни для переправ через річки

Фосійський БТР-Д на Курщині у якості "моста" для переправи.

Російські війська в Курській області використовують імпровізовані методи переправи через річки, що нагадують технології часів Другої світової війни. Про це пише оглядач Forbes Девід Акс.

“Смішні мости” на сучасному полі бою

Під час Другої світової війни армії, такі як британська, використовували металеві конструкції, прикріплені до шасі танків, для створення тимчасових мостів, які допомагали долати перешкоди.

“Вісімдесят років потому в Курській області на заході Росії російські повітряно-десантні війська розгортають модифіковані десантні машини БТР-Д у такий самий спосіб: навалюючи те, що схоже на дерев’яну підлогу, на 13-тонні гусеничні машини і скочуючи їх у річки,” — пише Акс.

Такі імпровізовані “мости” дозволяють військам перетинати грязьові русла річок, виконуючи функцію тимчасових переправ.

«Кумедні» танки-мости британської армії у Другій світовій війні. Фото: Imperial War Museum.

Бої за річку Снагость

Особливу активність БТР-Д спостерігають на західному краю Курського виступу, де російські війська намагаються атакувати українські позиції в районі села Дар’їно. Для цього їм необхідно перетнути річку Снагость.

Українські сили активно обстрілюють цивільні мости, понтонні переправи та спеціально побудовані мостові транспортери, унеможливлюючи створення стабільної інфраструктури для переправи.

Переваги та вразливості БТР-Д

Модифіковані БТР-Д, хоча й вразливі до мін, артилерії, ракет та безпілотників, мають певні переваги. Завдяки швидкості, яка на дорогах сягає близько 40 миль на годину (приблизно 64 км/год), ці машини стають менш уразливими, ніж звичайні мости чи повільні інженерні засоби.

“З листопада українці підбили принаймні два БТР-Д. Однак саморобні машини не раз допомагали російським військам переправлятися через річку Снагость і починати боротьбу за територію навколо Дар’їно,” — зазначає аналітик.

Нагадаємо: Українські військові досягли тактичних успіхів у Курській області — звіт ISW