Додому Новини регіону

Росія перекидає військові поставки на сухопутні маршрути через загрозу знищення Керченського мосту, аналітики

Фото: Кримський міст (wikipedia.org)

Нагадаємо: Російські окупанти будують залізницю для підтримки Маріуполя та Бердянська – Британська розвідка (відео)

Через неодноразові атаки України на Керченський міст, який з’єднує материкову Росію з Кримом, Росія змушена використовувати сухопутні маршрути в окупованій східній Україні для постачання своїх військ на лінії фронту.

Аналіз супутникових знімків, проведений Molfar, найбільшим українським приватним розвідувальним агентством, показує, що рух мостом, збудованим Росією після анексії Криму в 2014 році, практично відсутній. За словами аналітиків, це робить міст неефективною військовою мішенню для українських військ, які мають обмежені запаси боєприпасів.

Зображення, зроблені супутниковими фахівцями Maxar і проаналізовані Molfar, а потім передані The Independent, свідчать про те, що протягом трьох місяців залізничною лінією мосту не курсувало майже жодного військового вантажного поїзда.

За цей період було помічено лише один російський вантажний поїзд, який 29 лютого проїхав мостом, перевозячи близько 55 вагонів пального.

29 лютого на мосту стояв вантажний потяг із цистернами. Довжина поїзда 820 метрів, орієнтовна кількість вагонів 55 ( Фото: мольфар )

За даними Molfar, у березні та квітні на мосту не було зафіксовано жодного руху російських військових сил. Агентство, що базується в Дніпрі, для аналізу використовувало комбінацію зображень Maxar, підрахунку вагонів та ідентифікації вантажу.

Використання мосту Росією значно скоротилося після того, як 17 липня 2023 року Україна атакувала його безпілотниками, внаслідок чого було пошкоджено ділянку дороги та залізничне полотно. Внаслідок нападу загинуло подружжя і була поранена їхня донька.

Президент України Володимир Зеленський назвав Керченський міст “законною військовою метою”, стверджуючи, що, з’єднуючи Росію з Кримом, він “несе війну, а не мир” і повинен бути нейтралізовано.

“Це маршрут, який використовується для щоденного постачання війни боєприпасами”, – сказав він. “І це мілітаризує Кримський півострів”.

Генеральний директор Molfar Артем Старосєк в інтерв’ю The Independent заявив, що рішення Росії припинити використання Керченського мосту для постачання своїх військ призвело до різкого зростання обсягів вантажних перевезень через Тамань в Ростовській області.

На його думку, Україні зараз слід зосередитися на Мелітополі, Бердянську та Маріуполі, де Росія прокладає нові залізничні лінії, щоб з’єднати ці окуповані українські регіони з Кримом і материковою Росією.

Старосєк вважає, що нова залізнична лінія, яка йде від Акімівки в Мелітополі до Бердянська і Маріуполя, а потім до Ростова в Росії, ймовірно, буде використовуватися російськими військами для нового наступу, який очікується цього літа.

Він припустив, що Україні було б вигідніше зосередитися на цих наземних маршрутах, а не витрачати ресурси на Керченський міст. “Саме ці шляхи наразі становлять більш серйозну загрозу, ніж непрацююча залізнична колія Кримського мосту”, – сказав він.

“Західна допомога також повинна надаватися таким чином, щоб вона могла задовольнити потребу України в цільових активних точках постачання російських боєприпасів”, – додав він.