Росія ризикує втратити значну частину доходів від експорту нафти, якщо Саудівська Аравія реалізує свої плани збільшити видобуток, що може призвести до падіння цін на нафту. Ер-Ріяд незадоволений неузгодженими діями країн ОПЕК+, які продовжують перевищувати квоти на видобуток, і планує змінити стратегію задля захоплення більшої частки ринку. Про це повідомляє Politico.
Саудівська Аравія змінює нафтову стратегію
Саудівська Аравія, один із ключових гравців на нафтовому ринку, наразі зосереджена на збільшенні видобутку, навіть якщо це призведе до зниження світових цін на нафту. Нафта на міжнародних ринках коштує близько 70 доларів за барель, і Ер-Ріяд хотів би бачити ціни на рівні 100 доларів. Однак через те, що країни, такі як Росія, не дотримуються угод ОПЕК+ і перевищують свої квоти, Саудівська Аравія змушена діяти агресивніше.
Збільшення експорту нафти Саудівською Аравією може мати серйозні наслідки для Росії, яка значною мірою залежить від нафтових доходів для фінансування свого бюджету та війни проти України.
Наслідки для російської економіки
Експерти попереджають, що зниження цін на нафту на 20 доларів може мати катастрофічний вплив на російську економіку. За словами російського енергетичного аналітика Михайла Крутіхіна, Росія може втратити близько 1,8 трильйона рублів, що становить 1% її ВВП. Економістка Олександра Прокопенко додає, що такі втрати можуть поставити під загрозу стабільність російського бюджету, особливо враховуючи високі витрати на оборону та підтримку військових дій в Україні.
Хоча прибутки Росії від продажу палива зросли на 41% у першій половині цього року, навіть під санкціями, значне падіння цін може обмежити можливості Москви продовжувати фінансувати війну. Росія активно використовує тіньовий флот для обходу санкцій і заробляє мільярди на нафтових угодах, але зниження цін на світовому ринку може значно скоротити ці доходи.
Нагадаємо: Європейська Комісія відхиляє звернення Угорщини та Словаччини щодо санкцій проти “Лукойлу”