Напередодні потенційних мирних переговорів між Москвою та Києвом Росія, ймовірно, активізує свої атаки на фронті. Про це в етері “24 Каналу” заявив військовий експерт і голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко.
Стратегія тиску: історичні паралелі
На думку експерта, така тактика не нова для Росії.
“Приклад Дебальцевого свого часу це показав. Пригадаймо і чеченські війни. Завжди, коли проводилися переговори, військово-політичне керівництво Росії намагалося на лінії фронту максимально створити складну ситуацію для противника. Аби на переговорному процесі демонструвати свою рішучість, агресію та бажання показати, що вони здатні контролювати. І що вони не просять, не дискутують, а вимагають прийняття всіх рішень, які вони репрезентують,” — пояснив Тимочко.
Він наголосив, що сподіватися на зменшення тиску з боку російської армії зараз не варто. Водночас Москва не досягла жодних стратегічних цілей, які ставила на 2023–2024 роки.
“Усі просування ворога на фронті — це лише тактичні успіхи окупантів,” — підкреслив експерт.
Мирні переговори: довгий шлях до рішення
За словами Тимочка, перемовини між Києвом і Москвою можуть затягнутися на місяці або навіть роки.
“Питання переговорів зараз активно обговорюється. Але ані жодних місць визначених для переговорного процесу, ані жодна зі сторін на дипломатичному рівні протокольно не зареєструвала своїх пропозицій. Немає складу комісій, окресленого бачення відповідно до пропозицій наших союзників. Тому це буде дуже серйозний, затяжний процес,” — зазначив він.
Міжнародний контекст: роль США
На тлі цих подій світова спільнота уважно стежить за позицією США. Інавгурація Дональда Трампа, який обіцяв закінчити війну в Україні за 24 години, викликає суперечки.
Журналісти The New York Times зазначають, що навіть до офіційного вступу на посаду Трамп уже не виконав свою обіцянку, адже бої тривають.
Тим часом новий радник із нацбезпеки США Майкл Волц заявив, що Трамп рішуче налаштований закінчити війну. Однак для цього необхідно знайти відповіді на три ключові питання, які, на думку американських посадовців, поки залишаються відкритими.
Нагадаємо: Переговори щодо завершення війни: чому це не означає припинення бойових дій