Російське керівництво не має наміру припиняти війну проти України найближчим часом і продовжує накопичувати ресурси для тривалого протистояння. Про це в ефірі телеканалу “Еспресо” розповів Андрій Коваленко, керівник Центру протидії дезінформації при РНБО.
За словами Коваленка, аналіз роботи російського військово-промислового комплексу, економічного потенціалу та акцентів на оборону свідчить про підготовку Москви до ведення війни щонайменше до 2027 року.
“Я аналізую не тільки заяви Путіна, але й роботу військово-промислового комплексу, економічний потенціал та акценти, які робляться на оборону та продовження інтенсивної війни впродовж 2025 року, а також намагання накопичити ресурси і розподілити його таким чином, щоб вони могли воювати до 2027 року”, – зазначив Коваленко.
Ставка на маніпуляції і дипломатію
Росія намагається використовувати наративи про “нелегітимність” української влади, щоб обговорювати війну в Україні без участі Києва. За словами Коваленка, Москва сподівається, що новообраний президент США Дональд Трамп може підтримати такі переговори.
“Росіяни роблять все можливе, щоб зірвати процес і звинуватити в цьому Україну, готуючи ресурси для продовження війни”, – підкреслив він.
Коваленко також наголосив, що змусити Кремль до реальних переговорів можна лише через силу. Важливим фактором у цьому контексті може стати позиція Китаю. Якщо Пекін вдасться залучити до перемовин як нейтральну сторону або союзника України, це може суттєво вплинути на риторику Кремля.
Гарантії безпеки: дзеркальна гра Москви
Росія намагається просувати ідеї про те, що Україна не може бути членом НАТО, і ставить під сумнів європейську інтеграцію Києва. У Кремлі прагнуть використати ці тези у взаємодії з майбутньою адміністрацією Трампа.
“Наше завдання – не допустити маніпуляцій з тезою гарантій безпеки для Росії, щоб ці гарантії не включали ослаблення нашої євроінтеграції чи гарантій безпеки”, – наголосив Коваленко.
Нагадаємо: Війна в Україні досягає критичної точки перед виборами в США