Нагадаємо: Німеччина надає додаткове ППО
У понеділок, під час зустрічі з представниками преси у Пекіні, канцлер Федеративної Республіки Німеччина Олаф Шольц висловив свою обуреність щодо російської війни проти України, наголошуючи на її негативному впливі на міжнародну ситуацію.
“Загарбницька війна Росії проти України та переозброєння Росії мають значні негативні наслідки для безпеки в Європі. Вони безпосередньо впливають на наші основні інтереси. Вони опосередковано завдають шкоди всьому міжнародному порядку”, – зазначив Шольц.
Він особливо підкреслив, що дії Росії суперечать принципам, закріпленим у Статуті Організації Об’єднаних Націй, зокрема, принципу непорушності кордонів.
“Я хотів би обговорити з вами, як ми можемо більше сприяти справедливому миру в Україні”, – додав канцлер.
Шольц також наголосив на відданості Німеччини та Китаю багатосторонньому порядку, що ґрунтується на правилах, включаючи систему торгівлі, регульовану Світовою організацією торгівлі.
Наслідком цього заходу було спроби Китаю вберегти свою нейтралітетність, визначивши себе як несторонню сторону в українській кризі.
“Китай не є стороною чи учасником української кризи, але він по-своєму просуває мирні переговори,.. заохочує та підтримує всі зусилля, які сприяють мирному врегулюванню кризи”, – заявив глава китайської делегації, Сі Цзіньпін.
Варто зауважити, що китайські ЗМІ обмежились повідомленнями, не зупиняючись на темі війни в Україні, і акцентували на інших аспектах обговорення.
Візит німецької урядової делегації до Китаю завершився зустріччю у Пекіні, попередньо представники відвідали Чунцін і Шанхай.