Додому Новини регіону

Президент Чехії про ситуацію в Україні: відвоювати всю територію наразі нереально

Президент Чехії Петр Павел під час засідання Ради Україна-НАТО, Вашингтон, округ Колумбія, 11 липня 2024 р. SAUL LOEB/AFP

Нагадаємо: Чехія продовжує підтримувати Україну: нові деталі щодо доставки артилерійських снарядів

Президент Чехії Петр Павел висловився щодо можливості України відвоювати всю свою територію та розкритикував метафору “міст до НАТО”. Ці заяви були зроблені під час його виступу в Атлантичній Раді в Техасі, наступного дня після саміту НАТО у Вашингтоні, повідомляє ČTK.

Павел підкреслив, що хоча президент Зеленський і не отримав запрошення до НАТО, він здобув конкретну підтримку на полі бою та низку двосторонніх угод, що забезпечують передбачуваність планування для майбутніх криз.

Відповідаючи на запитання про достатність наданої підтримки для відтиснення російських загарбників, Павел зазначив, що наразі це завдання є нереальним через значні ресурси Росії. Він вважає, що успіхом буде здатність України утримувати свою територію.

Павел закликав швидше переконати Росію у необхідності сісти за стіл переговорів, застосовуючи всі можливі політичні дії та переконуючи інші країни у важливості вирішення конфлікту відповідно до міжнародного права. Він також наголосив на важливості залучення Китаю до тиску на Росію для початку переговорів.

«І потім, як тільки почнуться переговори, очевидно, що наша позиція повинна полягати не в легалізації окупованих територій як російських, а в тому, щоб оголосити їх тимчасово окупованими територіями, які ми ніколи не визнаємо російськими».

«Але ми розуміємо, що за нинішніх обставин немає реалістичного варіанту, як їх повернути», – повторив Павел.

Президент Чехії висловив занепокоєння щодо використання метафори “міст до НАТО” і зазначив, що це поняття може бути небезпечним, оскільки міст легко зруйнувати. Він підкреслив, що Україна має найдосвідченішу та найбільшу армію в Європі, яка здобула значний досвід за останні два з половиною роки.

Павел також наголосив на необхідності наблизити Україну до НАТО для забезпечення стабільності на східному фланзі та запобігання новим конфліктам.