Додому Новини регіону

“Потрійне захоплення”: Росія виснажує українську оборону новою тактикою

Фото: ГУР Міноборони України

Росія активізувала використання нової бойової стратегії, відомої як “потрійне захоплення”, яка покликана методично виснажувати Збройні сили України. Як пише The Telegraph, мова йде про послідовне поєднання трьох елементів — наземних штурмів, ударів дронами з мінуванням та застосування плануючих авіабомб.

Перші ознаки цієї тактики з’явилися на початку 2025 року, але останніми місяцями її застосування стало масовим по всій лінії фронту.

“Уся російська армія використовує стратегію трикутника. Ми називаємо це стратегією і війною на виснаження”, — пояснив голова Українського центру безпеки та співробітництва Сергій Кузан.

Російські штурми починаються з хвиль наземних атак, які змушують українських військових займати оборону і втрачають можливість маневру. Атаки тривають з високою інтенсивністю, зокрема на напрямку Покровська, де, за словами Кузана, вони відбуваються кожні дві години.

Другий етап — дрони. FPV-апарати в реальному часі відстежують українські переміщення, а мінні дрони блокують шляхи відступу.

“Через ці дрони Україні доводиться тримати передову з використанням статичних оборонних позицій”, — зазначив аналітик RUSI Нік Рейнольдс.

Завершальна фаза — удари плануючими авіабомбами, які знищують укріплення з великої відстані.

“Окопи й усі ці заходи захисту добре працюють проти артилерії і FPV-дронів, але бомби, що планують, знищують ці укріплення і закопують людей живцем”, — додає Рейнольдс.

Тактика змушує українські війська обирати між утриманням позицій із ризиком високих втрат або мобільністю, що робить їх вразливими до дронів і ізольованих атак.

Попри агресивну стратегію, Росія й сама страждає від нестачі ресурсів. За оцінками, країна втрачає понад тисячу солдатів щодня, з початку року — понад 1100 танків і 2500 бронемашин.

Однак Кремль покладається на здатність швидко поповнювати війська та нарощувати виробництво дронів і боєприпасів. Через нестачу бронетехніки окупанти дедалі частіше використовують мотоцикли та навіть електросамокати для проривів до українських позицій.

Водночас Україна адаптується: перехід до динамічної оборони дозволяє уникати масових втрат. Застосовується комбінація мін, дронів і артилерії ще до підходу ворога до лінії зіткнення. У країні також масштабовано виробництво FPV-дронів.

“Українці стали дуже вправними і винахідливими у відбитті всіх типів російських атак”, — наголосив експерт Хаміш де Бреттон-Гордон.

Нагадаємо: “Потрійне захоплення”: Росія виснажує українську оборону новою тактикою