У Покровську, що на Донеччині, поліція зафіксувала щонайменше сім випадків поховання людей просто у дворах житлових будинків. Про це повідомив начальник відділу організації евакуаційних заходів поліції Донецької області Геннадій Юдін в коментарі для “Суспільне Донбас”.
За його словами, через постійні обстріли з боку армії РФ місцеві мешканці не можуть дістатися до кладовищ, а іноді навіть — повідомити поліцію або місцеву владу про смерть рідних чи сусідів.
“Поховання в місці — це в основному райони віддалені від кладовищ: мікрорайон Південний Шахтарський, Сонячний, Лазурний. Там є поховання людей. Але їх не так багато. На зараз у нас зафіксовані сім місць поховань. Люди, які перебувають в цих місцях, не мають можливості зв’язатися із поліцією, з місцевою владою і ховають своїх близьких, сусідів, родичів”, — розповів Юдін.
Правоохоронці, які працюють у Покровську, під час візитів до міста фіксують нові поховання: записують дані загиблих, роблять геолокаційні мітки, опитують сусідів щодо обставин смерті. Якщо є підозри на неприродну смерть або загибель внаслідок обстрілів, матеріали передають до слідчого відділу для реєстрації в Єдиному реєстрі досудових розслідувань.
“Потім передаємо нашому слідчому відділенню, який фіксує це в ЄРДР і проводить розслідування”, — пояснив Юдін.
За його словами, у місті працює лікар-терапевт, уповноважений видавати довідки про смерть, однак жителі віддалених районів рідко мають змогу повідомити про втрату когось із близьких.
“Ми кажемо їм, коли приїжджаємо в місто, щоб вони зверталися до лікаря-терапевта, до поліції, до місцевої влади і повідомляли їм про ці випадки”, — зауважив Юдін.
Подібна ситуація, як наголосив поліцейський, не є унікальною. У Авдіївці, яка нині перебуває під окупацією, російські обстріли також змушували людей ховати загиблих прямо біля будинків або залишати тіла під завалами.
Юдін розповів, що місто фактично щодня змінюється під ударами ворога:
“Кожного дня Покровськ змінюється кардинально. Заїжджаєш у місто — бачиш нові влучання, згорілі будинки і буквально вчора (25 квітня ― ред.) ми були у місті. І на тій локації, де забирали перед цим людей (15 квітня під час евакуації 20 жителів — ред.), побачили будинок, який повністю зруйнований: посипались з 9-го по 1-й поверх перекриття. І, на жаль, там загинув місцевий мешканець, якого поховали біля цього будинку, в ялинках”, — підсумував поліцейський.

Фото: військовий ЗСУ для УП
Нагадаємо: Невідомі жертви: у Лимані досі не ідентифікували рештки 38 загиблих після деокупації