Додому Новини регіону

Переговори щодо завершення війни: чому це не означає припинення бойових дій

Фото: відкриті джерела

Переговори щодо завершення війни в Україні не гарантують негайного припинення бойових дій. Про це заявив голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко в ефірі телеканалу Еспресо.

Політична гра і військові дії

Тимочко зазначив, що перемовини, які наразі обговорюються, не можуть відбутися миттєво. Він підкреслив, що Росія використовує бойові дії як інструмент для досягнення своїх політичних цілей, зокрема для збереження диктатури Володимира Путіна.

“Дискусії, обговорення, торги, обман, пошук додаткових союзників, підкупи – все це будуть намагатися здобути сторони, що долучатимуться до цього процесу. На жаль, це опосередковано впливатиме на лінію фронту”, — сказав Тимочко.

Історичні паралелі

Він порівняв поточну ситуацію з періодом АТО, коли під час переговорів про припинення вогню російські війська продовжували активні атаки. “Приблизно така ситуація буде відбуватися і зараз. Тому не варто сподіватися на швидке припинення вогню та розслаблятися”, — додав він.

Ключові фактори для України

На думку Тимочка, у період затяжних переговорів для України важливим буде забезпечення ресурсів та підтримка союзників.

“Це включає внутрішню консолідацію суспільства та реальну підтримку партнерів. Зараз американці починають передавати всю зброю, яку зобов’язалися нам надати, форсованими темпами”, — резюмував він.

Нагадаємо: Зима переговорів: Польща анонсує можливий старт мирного діалогу між Україною та РФ