Нагадаємо: Мобілізація в Україні: з 18 травня підхід до війни буде змінено
18 травня набирає чинності новий закон №3633-IX про посилення мобілізації (законопроект 10449), який чітко визначає обов’язки бізнесу щодо оповіщення військовозобов’язаних працівників.
Закон чітко визначає поняття “оповіщення” як доведення сигналів і повідомлень (директив, розпоряджень) до органів військового управління, центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій та населення про оголошення мобілізації, виклик громадян до ТЦК, а також вручення (надсилання) повісток.
Роботодавці зобов’язані не лише вести військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів, але й забезпечувати своєчасне оповіщення і прибуття працівників на збірні пункти.
Витрати, пов’язані з оповіщенням працівників, будуть компенсовані з державного бюджету. Для отримання компенсації роботодавці повинні подати відповідне звернення до Кабінету Міністрів України у порядку, встановленому КМУ.
Закон не конкретизує, що саме розуміється під “організаційно-технічними заходами”, які роботодавці зобов’язані вживати для оповіщення працівників. Це питання має бути визначено Кабінетом Міністрів України.
Закон чітко визначає поняття “система військового обліку”, яка фактично визначає, хто має бути організатором військового обліку на підприємстві, хто його має вести, а хто є “об’єктом” цього обліку.
Очікується, що Кабінет Міністрів України найближчим часом визначить порядок реалізації нового закону, зокрема, роз’яснить, які саме “організаційно-технічні заходи” повинні вживати роботодавці для оповіщення працівників.