Нагадаємо: Російські удари по енергетиці України: 80% ТЕС ДТЕК зруйновано, відновлення може зайняти роки
Росія змінила тактику ударів по енергетичній інфраструктурі України, зосередившись на високоточних ракетних обстрілах електростанцій у менш захищених районах, ніж Київ, повідомляє Financial Times.
За даними видання, ситуація з енергетикою в Україні зараз гірша, ніж взимку 2022-2023 років, хоча масштаби шкоди не такі значні. Мета Росії – завдати постійних та непоправних руйнувань українській енергосистемі. Деякі об’єкти, ймовірно, не зможуть бути повністю відновлені до наступної зими.
З 22 по 29 березня Росія завдала ударів по 7 теплоелектростанціям (ТЕС) та 2 гідроелектростанціям (ГЕС) у регіонах, де недостатньо потужностей протиповітряної оборони (ППО). За словами експертів, від блекаутів Україну врятували тепла погода, імпорт енергії з ЄС та виробництво електроенергії з відновлюваних джерел.
Наразі Росія використовує ту ж кількість ракет, що й взимку 2022-2023 років, але зосереджує їх на 5-6 енергооб’єктах в одному регіоні. Ця тактика має на меті відрізати від електропостачання великі промислові регіони та міста.
За даними Головного управління розвідки Міністерства оборони України, у Росії достатньо ракет для ще однієї або двох масштабних атак по українській енергетиці найближчими тижнями.