Додому Новини регіону

Німецька Knauf постачає будматеріали для відбудови окупованого Маріуполя – розслідування

фото: REUTERS

Нагадаємо: Маріуполь: 9 років воєнних злочинів росії

Журналісти програми Monitor німецького телеканалу ARD оприлюднили розслідування, в якому йдеться про те, що російські окупанти використовують будматеріали німецької корпорації Knauf для незаконної забудови Маріуполя.

За даними журналістів, дочірня компанія Knauf, яка досі працює в Росії, за отриманими документами, виконала замовлення російського Міноборони на постачання будматеріалів. Ці матеріали використовуються для будівництва житлових будинків та інших об’єктів на тимчасово окупованій території України.

В пресслужбі Knauf заперечують свою причетність до постачання будматеріалів для окупованого Маріуполя. За їхніми словами, компанія засуджує війну проти України та дотримується санкцій ЄС, а продукція, що випускається в Росії, призначена виключно для російського ринку.

Однак журналісти ARD Monitor стверджують, що мають документальні підтвердження своїх звинувачень. Зокрема, йдеться про накладні та інші документи, які свідчать про те, що дочірня компанія Knauf напрямую співпрацює з російським Міноборони.

Експерти з санкційної політики, опитані журналістами, вважають, що дії Knauf можна розцінювати як підтримку російської воєнної агресії, нехай і непряму. За їхніми словами, хоча експорт будматеріалів до Росії не заборонений санкціями ЄС, використання цих матеріалів для відбудови окупованих українських територій може бути кваліфіковано як порушення санкційного режиму.

Очільник корпорації Knauf Ніколаус Кнауф, за даними журналістів, протягом 23 років був почесним консулом Росії та підтримував тісні контакти з російським диктатором Володимиром Путіним.

Журналісти ARD Monitor також стверджують, що німецька компанія WKB Systems, яка виробляє обладнання для виготовлення легкого пористого бетону, також постачає свою продукцію для будівництва в окупованому Маріуполі. Акціонером WKB Systems є російський бізнесмен Віктор Бударін.

Розслідувачі додають, що реальна кількість німецьких компаній, які допомагають Росії відбудовувати окуповані українські території, може бути значно вищою.