Додому Новини регіону

Небезпечна еволюція: як російська армія адаптується до сучасної війни

Фото: відкриті джерела

Російська армія швидко адаптується до умов сучасної війни, стаючи дедалі небезпечнішою. Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив Герой України, офіцер Національної гвардії Дмитро Фінашин, відомий під позивним “Фін”.

Трансформація ворога

На думку офіцера, російська армія за роки повномасштабної війни суттєво змінилася. Тієї армії, яка вторглася в Україну у 2022 році, майже не залишилося. Натомість з’явилися нові солдати, які вчаться на помилках своїх попередників.

“Технологічно це — абсолютно інша війна. Ворог адаптований вже до неї. Загалом ще більш кровожерливим ворог став, більш навченим. Це тепер дуже серйозна армія, їх не можна недооцінювати”, — наголосив “Фін”.

Військовий застерігає, що якщо світ дозволить Росії перемогти, це стане викликом для всіх цивілізованих країн:


“Одразу після війни — ні, але коли вони озброяться заново і будуть мати достатньо засобів і сил, то це буде страшна сила насправді”.

Нові підходи ворога

За словами Фінашина, російські війська швидко освоюють нові тактики. Вони чітко розуміють, де краще використовувати техніку, а де — пішу ходу. Ворог активно застосовує FPV-дрони на оптоволокні та ефективно впливає на мотивацію своїх солдатів.

“Це сильний, небезпечний ворог, який швидко вчиться та ефективно застосовує нові технології”, — зазначив офіцер.

Внутрішні проблеми ЗСУ

Фінашин також звернув увагу на проблеми всередині української армії. Зокрема, він наголосив на нестачі піхоти та низькій якості її підготовки.
“У нас — величезна нестача піхоти, велика проблема з якістю піхоти, терміном і якістю навчання. Але це важко зробити, тому що він вже вчора потрібен на фронті”, — пояснив він.

Офіцер також акцентував, що невмотивовані солдати, яких мобілізують примусово, часто не хочуть навчатися. Це, на його думку, призводить до втрати позицій, особливо на складних напрямках, таких як Покровське.

Нагадаємо: Російські війська активізувалися біля Покровська: стратегія обходу та тиск на постачання