Додому Новини регіону

“М’ясні штурми” окупантів: як Росія не змінила тактики з 2014 року

Фото з відкритих джерел

Російські окупанти з 2014 року застосовують ту саму тактику — масові “м’ясні штурми” та тотальне знищення територій. Про це розповів командир окремого штурмового полку Павло Куриленко, який брав участь у героїчній обороні Донецького міжнародного аеропорту. В етері КИЇВ24 він поділився спогадами про бої за стратегічний об’єкт і дав оцінку діям ворога.

Тактика знищення: кількість замість якості

“І до сьогоднішнього дня їхня практика не дуже змінилася. Немає розуміння у росіян, що можна населений пункт взяти, не знищивши його,” — розповів Куриленко.

За його словами, ще під час боїв за Донецький аеропорт росіяни робили ставку на кількість особового складу та артилерії. Вони використовували комплекси “Град” і “Ураган”, аби знищити все навколо.

“У них є просте розуміння, що йде повне зачищення території й тільки потім десь якісь ямки будуть, і вони з них розвиватимуть якусь ешелоновану оборону,” — пояснив військовий.

Стратегічне значення аеропорту

Донецький аеропорт мав ключове стратегічне значення, зазначив Куриленко.

“Це надзвичайно стратегічна висота, з якої ви можете контролювати весь Київський район Донецька, з осередком противника на той час. З іншого боку, аеропорт контролює й околиці Авдіївки, де було зосереджене основне логістичне забезпечення наших підрозділів,” — наголосив він.

Українські військові ціною власного життя утримували позиції, щоб вибудувати лінію оборони та завдати втрат ворогу.

“Насправді, якби бетон не впав, потрібно було утримувати довше. І я впевнений, що нам це вдавалося б,” — сказав Куриленко.

“М’ясні штурми” як тактика війни

За словами командира, окупанти використовували масові атаки ще під час боїв за аеропорт, і ця практика не змінилася навіть у 2022 році.

“Їхні м’ясні штурми не почалися ж у 2022 році. Ми до них звикли ще з 2014-го,” — зазначив він.

Українські захисники успішно “перемелювали” ворога, завдаючи йому значних втрат, попри величезний тиск і нерівність сил.

Довідка про оборону Донецького аеропорту

Оборона Донецького міжнародного аеропорту тривала 242 дні — з 26 травня 2014 року до 20 січня 2015 року. Захисників, які тримали цей об’єкт до останнього, називають “кіборгами”.

Аеропорт, відкритий у 1933 році та реконструйований до “Євро-2012”, був повністю знищений під час російсько-української війни. У січні 2015 року проросійські бойовики підірвали будівлю, скориставшись перемир’ям для евакуації своїх поранених.

Сьогодні героїчна оборона аеропорту є символом незламності українських воїнів, які ціною власного життя боролися за свободу і незалежність України.

Нагадаємо: ЗАХИСНИКИ – ЛІСІВНИКИ