Нагадаємо: Україна: час мобілізувати жінок на військову службу?
Вже за місяць в Україні набуває чинності новий закон про мобілізацію. Крім вже відомих заборон для небажаючих воювати, таких як обмеження на керування транспортними засобами та консульські обмеження у разі неактуалізації даних у військкоматах, закон передбачає додаткові санкції для військовозобов’язаних батьків, які не сплачують аліменти.
Раніше батьки трьох і більше дітей мали право на відстрочку від мобілізації. Проте згідно з нововведенням, вони втратять це право у разі несплати аліментів хоча б за одну дитину протягом трьох місяців. Це пов’язано з тим, що військкомати отримують доступ до бази даних про заборгованість з аліментів.
У Міністерстві юстиції оцінюють потенційний мобілізаційний ресурс таких осіб у 20 тисяч чоловік. Проте важливо розуміти, що мобілізація в даному випадку не розглядається як покарання. Це можливість службою в армії з досить високими зарплатами погасити свої борги й забезпечити власних дітей.
У новій версії закону урядовці запропонували депутатам позбавити права на відстрочку боржників “зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці”. Оборонний комітет Верховної Ради підтримав цю новацію.
Чи доцільно залучати таких осіб до Збройних сил України? З одного боку, в країні війна, і кожна пара рук може бути корисною. З іншого боку, важливо зважати на моральні та психологічні аспекти. Чи буде боєздатним солдат, який нехтує своїми батьківськими обов’язками? Повідомила нардепка фракції «Європейська солідарність» Ірина Фріз