Додому Новини регіону

Міноборони України кодифікувало бойовий модуль «Таврія» для бронетехніки та безпілотників

Ілюстративне фото 10-місного «Новатора» з модулем «ТАВРІЯ-14,5». Березень 2024. Фото: «Українська бронетехніка».

Міністерство оборони України оголосило про кодифікацію та допуск до експлуатації нового бойового модуля «Таврія». Цей сучасний дистанційно керований комплекс призначений для установки на броньовану техніку або наземні безпілотні системи, що значно посилює вогневі можливості українських військових.

Технічні особливості «Таврії»

Бойовий модуль оснащений великокаліберним кулеметом КПВТ калібру 14,5 мм, що робить його потужним засобом ураження. Система управління дозволяє «Таврії» автоматично захоплювати та супроводжувати цілі, а також вести прицільний вогонь по рухомих об’єктах. Завдяки оптико-електронному модулю, розташованому з лівого боку кулемета, турель може виявляти цілі на відстані понад 5 кілометрів як удень, так і вночі.

Розробники «Таврії» передбачили високий рівень захисту системи. Корпус оптико-електронного модуля та блоки управління озброєнням обладнані бронею рівня STANAG 1, що забезпечує додатковий захист від обстрілів. При встановленні на бронетехніку пульт керування бойовим модулем і монітор оператора розміщені всередині машини. Це дає можливість оператору ефективно керувати вогнем, залишаючись захищеним від прямих бойових дій.

Переваги в бойових умовах

У березні цього року компанія «Українська бронетехніка» провела випробування бронеавтомобіля «Новатор», оснащеного бойовим модулем «Таврія». Випробування продемонстрували, що використання маневрених броньованих машин з дистанційно керованими бойовими модулями забезпечує не лише високу вогневу потужність на відстані, але й значно підвищує виживання особового складу на полі бою.

«Завдяки сучасним технологіям, зокрема дистанційного керування, військовослужбовці можуть вести бій, не наражаючи себе на небезпеку. Це дає можливість зберегти життя і ефективно виконувати бойові завдання», – зазначили у компанії.

Нагадаємо: Україна готується до випробувань власних високоточних авіабомб