Додому Новини регіону

Масовані удари по НПЗ Росії: Україна вивела з ладу більшість стратегічних об’єктів

Фото з відкритих джерел

За останній час українські військові вразили понад 20 із 30 найбільших нафтопереробних заводів (НПЗ) Росії. Про це повідомив голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко в етері “24 Каналу”.

“Деякі заводи взагалі припинили функціонування”

За словами Тимочка, значна частина російських НПЗ повністю зупинилася, а решта працює на мінімальній потужності.

“Деякі взагалі вивели з ладу і вони припинили своє функціонування. Деякі працюють далеко не на повну потужність. Деякі якщо і працюють, то лише на залишкових ресурсах. Оскільки технології, які використовувалися для обробки нафти й газу, завозилися з європейських країн”, – зазначив він.

Таким чином, удари по НПЗ не лише підривають російську економіку, а й створюють дефіцит нафтопродуктів, адже Росія залежала від європейського обладнання та технологій, які тепер недоступні через санкції.

“Масові удари стають системними”

Україна налагодила ефективну стратегію знищення стратегічних російських об’єктів, підкреслив військовий.

“Це свідчить про те, що нам вдалося вибудувати технології, які дають можливість застосовувати масові удари безпілотниками по конкретних об’єктах”, – розповів Тимочко.

До того ж, удари наносяться виключно по військових об’єктах РФ, на відміну від російських атак, які спрямовані на мирне населення України.

Окрему роль у цій кампанії відіграє розвідувальна мережа в самій Росії.

“Ці відео ураження ворожих об’єктів знімають розвідники. Адже там немає коментарів, це відбувається з відстані. Тому ми можемо говорити, що в Росії ми вибудували агентурну мережу. Вона знає, коли буде удар, координує цю роботу з нашими військами чи структурами, які відповідальні за удари”, – наголосив він.

“Росіянам бракує ППО для захисту”

Тимочко зазначив, що Росія не має достатньо сил протиповітряної оборони (ППО), щоб ефективно прикривати свої критичні об’єкти.

“Це все мало допомагає. Якщо ми говоримо про професійних військових на засобах ППО – їх банально не вистачає. Адже ми достатньо багато попередньо знищили таких військових та обладнання”, – пояснив він.

У зв’язку з цим російська влада намагається закривати “дірки” у захисті, використовуючи сітки, спеціальні покриття та навіть залучаючи працівників заводів для оборони об’єктів.

Проте основна проблема в іншому – Путін розмістив основні системи ППО не біля стратегічних промислових об’єктів, а там, де вони йому потрібні особисто.

“Другий момент, що Путін дуже багато систем ППО зосередив не стільки біля важливих для російської економіки об’єктів, як біля об’єктів, які для нього є важливими – Москва, бункери, політичні еліти тощо”, – підсумував Тимочко.

Нагадаємо: Санкції США змінюють ринок: Китай та Індія припинили закупівлі російської нафти