Додому Новини регіону

Китайські компанії постачають деталі для російської зброї, попри санкції

Російський розвідувально-ударний безпілотник "Орион" Фото: відкриті джерела

Нагадаємо: Китай призупиняє переговори зі США щодо ядерного контролю через продаж зброї Тайваню

Китайські компанії продовжують експортувати високоточні деталі, які використовуються в російській зброї, білоруським оборонним підрядникам, навіть після введення санкцій через війну проти України.

Про це повідомляє японське агентство Nikkei, зазначаючи, що Китай офіційно заявляє про відсутність підтримки Росії зброєю, але дані свідчать про інше.

Роль китайських компаній

Білоруська опозиційна група “БелПол” отримала контракти, платіжні документи та інші транзакції між білоруськими та китайськими компаніями. Зокрема, компанія Green Cycle Energy з Шеньчженя отримала замовлення від білоруського оборонного підрядника “БелОМО Холдинг” на 3000 компонентів для лазерного модуля ЛАД-21Т, які використовуються для наведення бомб та ракет з лазерним наведенням. Платіж був здійснений у юанях через шанхайську філію російського державного банку ВТБ.

Санкції та контракти

Міністерство фінансів США запровадило санкції проти “БелОМО” 5 грудня за надання підтримки російським військовим. Незважаючи на це, Green Cycle Energy підписала контракт на суму 5,56 млн юанів з “БелОМО” на постачання компонентів 16 лютого.

Інший китайський виробник деталей, компанія Morotack (Tianjin) Technology, підписала контракт з компанією “Діапроектор”, що входить до групи “БелОМО”, на постачання 200 комплектуючих на суму 114 тис. юанів. Угоди здійснювались за участі білоруських та китайських банків.

Співпраця з російськими оборонними підрядниками

Компанія Precision Laser Systems із Санкт-Петербурга постачала лазерні компоненти для компанії “Діапроектор”. До складу цих компонентів входили лазерні діоди, вироблені китайським виробником Haucore із Цзинаня. Загальна вартість постачання складала 499,2 тисяч доларів США.

“Діапроектор” також продає комплектуючі білоруському оборонному підряднику “Пеленг”, який постачає російським військовим приціли для танків “Сосна-У” і перебуває під санкціями США та Великобританії.

Реакція Заходу

Китай заперечує надання військової підтримки Росії у війні проти України. Проте, західні країни вважають, що Китай допомагає російським військовим, експортувавши високотехнологічні компоненти. Держсекретар США Ентоні Блінкен звинуватив Китай у постачанні озброєнь російському оборонно-промисловому комплексу. Лідери НАТО та “Великої сімки” заявили про готовність вживати заходів проти суб’єктів у Китаї та інших країнах, які матеріально підтримують військову машину Росії.