Нагадаємо: Китай та Росія розпочали розробку дронів Shahed-136 для підготовки до відправлення в РФ
У середу, 17 липня, Китай оголосив про припинення переговорів зі США з питань нерозповсюдження ядерної зброї та контролю над озброєннями. Це рішення було прийнято у відповідь на продаж Вашингтоном зброї Тайваню.
Речник міністерства закордонних справ Китаю Лінь Цзянь заявив: “США продовжили продаж зброї Тайваню та вжили низку негативних дій, які завдають серйозної шкоди основним інтересам Китаю та підривають політичну взаємну довіру. З цієї причини Китай вирішив призупинити переговори зі Сполученими Штатами щодо нового раунду консультацій з контролю над озброєнням та нерозповсюдження ядерної зброї”.
Тайвань, який Китай вважає частиною своєї території, отримує значну військову підтримку від США. У червні цього року Вашингтон схвалив продаж Тайваню зброї на суму близько 300 мільйонів доларів США, переважно запчастин для винищувачів F-16. Минулого місяця Сполучені Штати також схвалили продаж ракет і безпілотників на суму 360 мільйонів доларів .
Торік у листопаді, вперше за п’ять років, США та Китай провели переговори щодо контролю над ядерним озброєнням. Це сталося напередодні зустрічі лідерів країн Джо Байдена та Сі Цзіньпіня. Як тоді заявив Джейк Салліван, радник з національної безпеки Білого Дому, Сполучені Штати готові “взаємодіяти з Китаєм без попередніх умов, допомагаючи гарантувати, що конкуренція буде керована, і що конкуренція не переростатиме у конфлікт” .
Пентагон у своєму звіті у жовтні минулого року зазначив, що Китай розвиває свій ядерний арсенал швидше, ніж передбачалося раніше. Станом на травень 2023 року Китай мав понад 500 ядерних боєголовок і, ймовірно, матиме понад 1000 до 2030 року. За даними Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру, Сполучені Штати мають приблизно 3700 ядерних боєголовок, поступаючись за кількістю лише Росії з її 4500 боєголовками .