Додому Новини регіону

Кремль посилює тиск на Захід, використовуючи стратегію рефлексивного контролю

Фото: відкриті джерела

Росія активізувала інформаційні кампанії, спрямовані на вплив на політичні рішення Заходу в умовах невизначеності щодо майбутньої підтримки України з боку США. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Стратегія Кремля: вплив через переговори та погрози

Аналітики ISW зазначають, що Кремль використовує рефлексивний контроль, щоб спонукати західні країни до рішень, вигідних Росії. Останніми днями російські високопосадовці, включно з президентом Володимиром Путіним, поширюють тези, які можуть посилити тиск на Україну. Зокрема, під час телефонної розмови з канцлером Німеччини Олафом Шольцом Путін вкотре повторив заклики до переговорів, спрямованих на припинення військової підтримки України.

Український президент Володимир Зеленський назвав цю розмову “відкриттям скрині Пандори”. Він підкреслив, що контакти із Кремлем лише допомагають Росії зменшити міжнародну ізоляцію та спрямовані на досягнення умов, вигідних Москві.

Невизначеність у політиці США як ключовий чинник

На тлі невизначеності щодо майбутнього курсу адміністрації обраного президента США Дональда Трампа, Кремль посилює інформаційний тиск і поширює тези про “необхідність переговорів”. Аналітики ISW вважають, що Росія сподівається використати ці умови для посилення свого впливу на європейських партнерів України.

Російські чиновники, зокрема міністр оборони Сергій Шойгу, проводять телефонні розмови із західними колегами, щоб поширювати пропагандистські наративи. Серед основних цілей Кремля — змусити західні країни піти на компроміс щодо суверенітету України, залякувати їх економічними наслідками та сприяти зменшенню військової підтримки Києва.

Реакція України та Заходу

В Україні жорстко розкритикували розмову Шольца і Путіна. Представник МЗС Георгій Тихий заявив, що такі контакти не сприяють справедливому миру, а лише зміцнюють позиції агресора. “Росія сприймає умовляння як слабкість”, — наголосив він. Тихий додав, що єдиним ефективним шляхом до миру є чіткі й жорсткі дії, які змушують Росію відмовитися від агресії, зокрема виведення військ з окупованих територій України.

Аналітики ISW також наголошують, що Москва не демонструє готовності до компромісу. Російські лідери досі вимагають повної капітуляції України, що підтверджує незмінність їхніх цілей у війні.

Нагадаємо: Перша за два роки: Олаф Шольц провів телефонну розмову з Володимиром Путіним