Додому Новини регіону

Ізраїль готовий передати Україні зброю, захоплену у ворогів: важливий сигнал підтримки

Фото: Delil Souleiman / AFP / Scanpix / LETA

Ізраїль демонструє готовність посилити військову співпрацю з Україною, зокрема передати зброю російського виробництва, захоплену Армією оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) у Лівані або інших регіонах. Про це повідомило посольство України в Ізраїлі на своїй офіційній сторінці у Facebook.

Деталі перемовин

21 січня відбулася зустріч посла України в Ізраїлі Євгена Корнійчука із заступницею міністра закордонних справ Ізраїлю Шаррен Хаскель.

“Посол подякував за озвучену пропозицію передати Україні зброю російського виробництва, захоплену ЦАХАЛом у Лівані чи будь-де у ворогів Ізраїлю. Ця ініціатива є важливим кроком у визнанні спільних загроз, з якими стикаються обидві країни,” – йдеться у повідомленні посольства.

Українська сторона висловила сподівання на позитивне рішення щодо цього питання, підкресливши, що протидія спільним загрозам, таким як військова співпраця Ірану та Росії, є в інтересах обох країн.

Іран і Росія як спільна загроза

На зустрічі обговорювалися актуальні виклики, зокрема співпраця Ірану з Росією, яка створює ризики для національної безпеки як України, так і Ізраїлю.

Посол Корнійчук наголосив, що успішна протидія цій загрозі відповідає інтересам обох держав. Крім того, сторони обговорили активізацію двосторонніх контактів у сфері економіки, консульської та гуманітарної співпраці.

Контекст співпраці між Україною та Ізраїлем

З початку повномасштабного вторгнення РФ Ізраїль офіційно обмежувався наданням Україні гуманітарної допомоги. Восени 2024 року країна передала Україні технології для системи раннього оповіщення про небезпеку.

У грудні 2024 року посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський заявив, що обидві країни краще розуміють одна одну, оскільки стикаються з подібними викликами.

“Ізраїль воює з терором, а Україна протистоїть ядерній державі,” – зазначив Бродський, додавши, що війни в обох країнах взаємопов’язані, хоча ресурси для підтримки одне одного залишаються обмеженими.

Нагадаємо: Міноборони України кодифікувало бойовий модуль «Таврія» для бронетехніки та безпілотників