Серед європейських країн відсутній консенсус щодо відправки військ в Україну, але Франція пропонує створити коаліцію з п’яти-восьми держав, які готові рішуче діяти. Про це повідомляє Reuters із посиланням на французьке дипломатичне джерело.
Варшава як ключовий партнер
Сьогодні прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск приймає у Варшаві президента Франції Еммануеля Макрона. Головним пунктом обговорення стане Україна та шляхи забезпечення її здатності протистояти агресії, а також створення найкращих умов для можливих мирних переговорів із Росією.
“Україна буде головним питанням порядку денного під час зустрічі двох лідерів”, — зазначило дипломатичне джерело.
Перемовини з іншими країнами
За даними Reuters, Франція та Велика Британія вже минулого місяця обговорювали відправку військ до України. Українська сторона також вела подібні переговори з країнами Балтії та Скандинавії. Наразі, за інформацією джерел, Польща може долучитися до цієї ініціативи, яку активно підтримує Еммануель Макрон.
Потенційна місія та її масштаби
Існує припущення, що мирний план новообраного президента США Дональда Трампа включає створення буферної зони, яку контролюватимуть міжнародні військові контингенти. Франція готова долучитися до цього плану та запропонувати до 40 тисяч військових для участі у місії.
Гарантії безпеки як обов’язок Європи
Європейські чиновники наголошують, що навіть після завершення війни Росія залишатиметься серйозною загрозою для безпеки регіону.
“Чи є у нас інший вибір? Я не думаю, що існує якийсь правдоподібний сценарій, де немає активної участі Європи в реалізації гарантій безпеки і сек’юритизації Європи в цілому”, — зазначив високопоставлений європейський чиновник.
Подальші кроки
Питання відправки європейських військ в Україну залишається на стадії обговорення, але ініціатива Франції може стати ключовим кроком до формування нової безпекової політики Європи. Якщо домовленості будуть досягнуті, це стане важливим етапом у забезпеченні стабільності на східному кордоні ЄС.
Нагадаємо: Франція пришвидшує постачання винищувачів Mirage Україні та посилює її ППО