Енергетична система України продовжує функціонувати стабільно, незважаючи на постійні ворожі атаки, завдяки ретельній підготовці з боку Міністерства енергетики та українських енергокомпаній. Про це заявив політолог, викладач та директор “Інституту світової політики” Євген Магда, повідомляє Liga.Net.
З жовтня 2022 року українська енергетична інфраструктура зазнала понад 1000 атак, що призвело до скорочення виробництва електроенергії до третини довоєнних обсягів. Проте, завдяки злагодженій роботі українських енергетиків, ситуація залишається під контролем.
Підготовка до зимового сезону
Магда зазначив, що проведено масштабні ремонтні та відновлювальні роботи, а склади паливних матеріалів підготовлені на випадок нових атак. Більше того, закуплено додаткове обладнання для швидкого відновлення в разі пошкоджень, частину якого придбано за кордоном. Всі роботи виконуються відповідно до затвердженого графіка та перебувають під щоденним контролем антикризового штабу.
“Україна входить в опалювальний сезон максимально готовою, демонструючи єдність та злагодженість дій”, — підкреслив Магда.
Потреба в додатковій ППО
Попри успішну підготовку до зими, експерт наголосив на необхідності додаткових засобів протиповітряної оборони (ППО) для захисту енергетичних об’єктів від російських ракетних атак та дронів. Без належного захисту зусилля енергетиків можуть бути марними, оскільки відновлені об’єкти залишатимуться вразливими до нових ударів.
“Лише надійне прикриття від атак зможе зберегти результати цієї титанічної праці. Інакше ми ризикуємо побачити сценарій, коли праця українських енергетиків перетвориться на сизіфову”, — заявив Магда.
Раніше міністр енергетики Герман Галущенко також наголосив на важливості додаткових засобів ППО для забезпечення захисту критичних інфраструктур.
Нагадаємо: Атомна енергетика — основа енергосистеми України: експерти про ризики і перспективи