Європейські посадовці неодноразово попереджали, що російська агресія може не зупинитися на Україні, а поширитися на інші країни. Видання Newsweek проаналізувало, де саме може розгорітися новий фронт у разі нападу Росії на країни НАТО.
Можливі напрямки агресії
За словами Вільяма Мака, професора політології Північного центрального коледжу в США, Володимир Путін не припинить спроб розширити вплив Росії у Східній Європі. “Він намагатиметься використовувати будь-які слабкі місця, щоб просунути російський вплив у регіоні”, — зазначив експерт.
Генерал-лейтенант Юрген-Йоахім фон Сандрарт, колишній керівник Багатонаціонального корпусу НАТО на Північному Сході, вважає, що Росія може перевірити згуртованість Альянсу шляхом “обмеженого захоплення територій”.
Найвразливіші точки НАТО
Одним із потенційних фронтів експерти називають північно-східний фланг НАТО — кордон між Росією та Фінляндією. Ще один очевидний варіант — країни Балтії, які, за словами Мака, можуть стати тестом для сили стримування НАТО.
Особливу увагу аналітики приділяють Сувалкському коридору — стратегічно важливій ділянці польсько-литовського кордону, яка з’єднує країни Балтії з іншими союзниками по НАТО. Цей коридор розташований між російським Калінінградом і територією Білорусі, де вже перебувають тисячі російських військових, сучасна авіація та ядерна зброя.
Інші потенційні мішені
Окрім країн НАТО, Росія може зосередитися на нейтральних державах, таких як Молдова та Грузія. Москва вже втручалася у вибори в цих країнах і намагається дестабілізувати ситуацію. Newsweek також звертає увагу на ризик нового конфлікту на Балканах за участю Сербії, де Кремль активно підтримує проросійські сили.
Нагадаємо: Українці обирають: ядерна зброя та НАТО як гарантії безпеки