Додому Новини регіону

Чи врятує зниження мобілізаційного віку ситуацію на фронті?

Фото: відкриті джерела

В Україні наразі немає законодавчих ініціатив щодо зміни вікових обмежень у мобілізаційному процесі. Про це заявив член комітету Верховної Ради з національної безпеки Олександр Федієнко. За його словами, зниження мобілізаційного віку до 18 років не стане вирішенням проблеми, яка склалася на фронті.

“Навіть мобілізуючи 18-річних, це не виправить ситуації на фронті”, – підкреслив Федієнко в інтерв’ю Радіо Свобода.

Тиск західних партнерів і брак озброєння

Федієнко наголосив, що Україна відчуває тиск із боку західних партнерів, які наполягають на зниженні мобілізаційного віку. Проте, за його словами, головною проблемою залишається нестача озброєння, яке країна мала б отримати від союзників.

“Західні партнери, які ‘тиснуть’ на Україну в питанні необхідності зниження мобілізаційного віку до 18 років, повинні не забувати надавати обіцяне озброєння. Україна не може послати на поле бою сформовані батальйони без зброї”, – зазначив нардеп.

Він також припустив, що такі заяви можуть бути частиною політичного тиску, спрямованого на дискредитацію української влади. “Можливо, це дійсно якийсь політичний тиск для того, щоб намагатися дискредитувати чинну владу, парламент, президента”, – додав Федієнко.

Позиція США та виклики для України

Питання мобілізаційного віку стало ще більш актуальним після заяв радника обраного президента США з питань національної безпеки Майка Волца. Він вважає, що зниження віку до 18 років може допомогти стабілізувати ситуацію на полі бою.

Проте військовий експерт Олександр Коваленко скептично оцінює цю ідею. “Припустимо, мобілізують 100 тисяч осіб. Це приблизно 125 батальйонів, які мають бути укомплектовані танками – 1 375, ББМ – 4 125, артилерією – 1 500 і так далі. Питання, звідки це все в України, якщо від США ми отримали безпосередньо тільки 31 танк М1А1?” – запитує він.

Нагадаємо: Україна: час мобілізувати жінок на військову службу?