Додому Новини регіону

Чи треба платити за розподіл газу при зруйнованому житлі: пояснення Донецькоблгазу

Донецька область залишається епіцентром бойових дій в Україні. Щодня внаслідок атак рф десятки людей залишаються зі зруйнованим чи пошкодженим житлом.

АТ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» розуміє критичність ситуації, з якою стикаються мешканці області. З метою захисту Ваших прав, як споживачів, розроблено алгоритм дій при зруйнованому російською агресією житлі.

Наголошуємо, що згідно з чинним законодавством, не сплачувати послугу розподілу газу при руйнуванні житлових будинків, абоненти Донецькоблгазу можуть лише у випадку фізичного від’єднання споживача від системи газопостачання. 

Відповідно до зазначеного, постраждалі повинні звернутися до відповідного підрозділу газорозподільчого підприємства (міськгаз) із Заявою про руйнування чи пошкодження майна та механічне від’єднання від газорозподільчої системи.

До Заяви абоненту необхідно додати:

  • фото “до” і “після” або будь-які інші документи, які є доказом руйнації;
  • копію Акту (довідки) від органів місцевої влади про комісійне обстеження об’єкта;
  • документ про право власності;
  • паспортні дані та ідентифікаційний код власника та заявника.
  • Після обстеження та механічного відключення Вашого об’єкта від системи газопостачання Донецькоблгаз не нараховуватиме кошти за послугу розподілу газу.

Адреси та контакти Управлінь з газопостачання та газифікації за посиланням: http://bit.ly/3K50MsQ 

У часи повномасштабного вторгнення, коли люди залишаються без домівок та необхідних комунікацій, можливість врегулювання плати за розподіл разу підтверджує відповідальний підхід АТ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» до взаємодії зі споживачами та готовність стояти на боці тих, хто потерпає від наслідків конфлікту.