Додому Новини регіону

Аномальна погода та бойові дії на Донеччині призвели до масових знеструмлень

Фото - ДТЕК Донецькі електромережі

Сильне обмерзання, ожеледиця, вітер та дощ, а потім знову мороз – це лише частина негоди, яка тримається на Донеччині вже тиждень. Ваги крижаного панциру не витримували дерева, які масово падали та спричиняли аварії на електромережах. Не вщухали в області й бойові дії.

За тиждень фахівці ДТЕК Донецькі електромережі відновили світло для 386 тисяч родин та повернули електропостачання у 420 населених пунктах. Попри негоду та бойові дії енергетики продовжують працювати, щоб повернути світло усім клієнтам, знеструмленим через негоду та обстріли.

Найбільше знеструмлень було в Бахмутському, Краматорському, Маріупольському та Волноваському районах. Всього через негоду та обстріли було знеструмлено понад 1000 населених пунктів.

Наразі вже відновлені найбільші енерговузли та підключені об’єкти критичної інфраструктури, знеструмлені через негоду.

Енергетики працюють попри втому та колосальні навантаження. Минулого тижня допомогти з пришвидшенням ремонтів приїхали колеги з Дніпра, Одеси та Київської області. Цього тижня на допомогу їдуть ще декілька бригад наших колег з інших областей.

У відновленнях сьогодні задіяні 79 бригад. Вони працюють над відновленням електрики ще для 12 тисяч домогосподарств.

“Негода пройшла в два етапи – щойно минулого тижня енергетики відновили електропостачання основних вузлів, як почалася чергова хвиля негоди, яка призвела до нових знеструмлень”, – заявив директор ДТЕК Донецькі електромережі Ігор Грабовський.

Через аномальні погодні умови 15 грудня на Донеччині рішенням обласної комісії ТЕБ та НС оголошено надзвичайну ситуацію регіонального рівня.

Нагадуємо про необхідність дотримання правил електробезпеки:

  • при сильному вітрі не можна перебувати поблизу ліній електропередачі;
  • не наближатися до обірваного проводу ближче, ніж на 8-12 метрів і ні в якому разі не торкатися його;
  • При виявленні проводів, що впали на землю, обірваних або провислих проводів, відкритих дверей і люків електроустановок, а також пошкоджених опор, прохання повідомляти про це до кол-центру енергокомпанії.

У разі відсутності світла, будь ласка, повідомте нам про це у зручний для вас спосіб: через дистанційні канали обслуговування: сайт ДТЕК Донецькі електромережі, сторінка компанії у Facebook. Також можна звернутися до кол-центру: +38 (093/099) 450 0 473, проте це може зайняти більше часу через велику кількість дзвінків.

Нагадаємо, енергетики Донеччини відновили світло для 137 тисяч родин.

Енергетики 24/7 роблять все можливе, щоб кожен вдома мав світло. Тільки так разом і спільними діями ми зможемо вистояти і перемогти ці темні часи!