Додому Новини регіону

Америка готова посилювати санкції проти росії: позиція кандидата на пост міністра фінансів США

Фото: gettyimages

Кандидат на посаду міністра фінансів США Скотт Бессент заявив про повну підтримку посилення санкцій проти російських нафтових компаній у разі, якщо обраний президент Дональд Трамп схвалить цю стратегію для завершення війни в Україні. Його слова, виголошені під час слухань щодо затвердження кандидатури, цитує видання The Hill.

“Якщо будь-які офіційні особи Російської Федерації дивляться ці слухання щодо затвердження кандидатури, вони мають знати: якщо мене буде затверджено, і якщо президент Трамп попросить мене підтримати його стратегію щодо завершення війни в Україні, я на 100% готовий до посилення санкцій, особливо проти російських нафтових гігантів, до такого рівня, який змусить Російську Федерацію сісти за стіл переговорів,” — наголосив Бессент.

Санкції як шлях до завершення війни

Бессент назвав війну в Україні “однією з найбільших трагедій мого дорослого життя” та підкреслив, що завершення бойових дій має стати пріоритетом.

“Завершити її [необхідно] якомога швидше, в якій би ролі Міністерство фінансів не могло допомогти в цьому — якщо мене затвердять, я готовий це робити,” — зазначив кандидат.

Він також розкритикував поточну політику адміністрації Байдена, заявивши, що санкції проти Росії були недостатньо жорсткими. На думку Бессента, уникнення посилення санкцій проти російської нафти було пов’язане з побоюваннями щодо зростання цін на енергоносії у США напередодні президентських виборів 2024 року.

“Я вважаю, що попередня адміністрація боялася підвищення цін на енергоносії в США під час виборчого сезону. І мені незрозуміло, чому радник із національної безпеки [Джейк] Салліван, ідучи з посади, підвищує рівень санкцій проти російських нафтових компаній, тоді як ціни на нафту у США за цей місяць зросли приблизно на 9%,” — пояснив Бессент.

Команда Трампа: два підходи до санкцій

За даними Bloomberg, команда обраного президента Дональда Трампа наразі розглядає два варіанти санкційної політики щодо Росії:

  • Пом’якшення санкцій, якщо буде оцінено, що війна в Україні близька до завершення. У цьому разі США можуть піти на поступки, наприклад, продовжити ліцензії для виробників або підвищити цінову стелю на російську нафту.
  • Посилення тиску, якщо конфлікт триватиме. Це може включати санкції проти європейських вантажовідправників і азійських покупців російської нафти, зокрема компаній з Китаю та Індії.

Нагадаємо: Трамп і війна в Україні: чи можливо вирішити конфлікт за 100 днів?