Додому Новини регіону

Адміністрація Байдена знайшла спосіб зберегти $5,9 млрд для допомоги Україні

Фото: EPA/UPG

Адміністрація президента США Джо Байдена розробила обхідний шлях для продовження президентських повноважень щодо відправлення Україні зброї та обладнання на суму $5,9 млрд. Ці кошти могли бути втрачені після закінчення фінансового року в США, який завершується наприкінці вересня. Про це повідомляє Politico.

У квітні Конгрес США затвердив пакет допомоги Україні на $61 млрд. Однак до кінця вересня залишиться невикористаними $5,9 млрд, які можуть “згоріти” після завершення фінансового року 1 жовтня. Ці кошти були виділені для заміни зброї, наданої Україні, зі складів Пентагону.

Раніше президентські повноваження дозволяли Байдену пришвидшити надання допомоги Україні, оскільки постачання здійснювалося з запасів Пентагону. Виділені кошти покривали витрати на заміщення цієї зброї та техніки в арсеналах США. Однак, через наближення завершення фінансового року, існувала загроза втрати фінансування.

Адміністрація Байдена працює над тим, щоб уникнути необхідності отримання нової згоди Конгресу для продовження допомоги. Замість цього Білий дім пропонує варіант, який дозволить зберегти решту коштів. За новим механізмом, адміністрація зможе використовувати ці гроші протягом найближчих місяців, дозволяючи Пентагону продовжувати постачання зброї Україні.

Втім, цей обхідний шлях має обмеження: США не зможуть відправляти нові типи озброєння, яких не було у попередніх постачаннях. Однак, за словами представника Пентагону підполковника Чарлі Дітца, за умови своєчасного виконання, постачання можуть продовжуватися і після закінчення фінансового року без перешкод.

Білий дім сподівався, що Конгрес включить ці гроші до плану фінансування для продовження роботи уряду після 1 жовтня. Однак новий варіант дозволить зберегти кошти для підтримки України, навіть без дій Конгресу. Цей крок забезпечує стабільність у постачанні необхідного озброєння та техніки для української армії в критичний момент війни з Росією.

Нагадаємо: Україна стикається з викликами у створенні нових бригад через нестачу західної військової допомоги