Додому Новини регіону

32 роки незалежності: від мрії до реальності

Фото - Донецька ОДА

1 грудня 1991 року українці висловили свою волю на референдумі, підтвердивши Акт проголошення незалежності України. Це був історичний момент, який змінив долю нашої країни.

До референдуму в Україні було створено 34 093 дільниці для голосування. З них взяли участь 31 891 742 особи, або 84,18 %. Ствердно на запитання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?» відповіли 28 млн 804 тис. українців (або 90,32 %).

Акт проголошення незалежності України підтримали в усіх 27 адміністративних регіонах України. У Донецькій області в референдумі взяли участь 2 957 372 (або 76,73%) осіб. Із них 2 481 157 (або 83,90%) громадян відповіли на запитання референдуму «Так!».

Цей день став днем народженням незалежної України. Здобута незалежність стала не лише мрією, а й реальністю. Цей день є святом для всіх українців, незалежно від їхнього віку, політичних поглядів чи місця проживання.

Проте, шлях до незалежності був непростим. Україні довелося пройти через війну, економічні труднощі та політичні кризи. Але незважаючи на всі труднощі, українці зберегли свою незалежність і продовжують будувати свою державу.

Сьогодні, 32 роки по тому, ми знову опинилися перед серйозним випробуванням. Російська агресія поставила під загрозу існування України. Але ми знову об’єдналися, щоб захистити свою державу. Ми знову довели, що ми здатні на великі справи.

Незалежність України — це найвища цінність, яку ми повинні берегти. Ми повинні працювати над зміцненням своєї держави, щоб вона стала успішною і процвітаючою.

Слава Україні!

Нагадаємо, вірші трьох поетес з лиманщини увійшли до збірки «ГІДНІ. ВІЛЬНІ. НЕЗАЛЕЖНІ».