Майже десять днів минуло від початку операції Збройних сил України у Курській області Росії, але світова спільнота здебільшого залишається в стороні. Попри очікування Москви, майже жодна з країн, які вона вважає своїми “дружніми”, не засудила це перше в сучасній історії вторгнення іноземної держави на територію РФ.
Як повідомляє Deutsche Welle, єдиним винятком є Сирія, президенту якої, Башару Асаду, російська армія свого часу допомогла утримати владу. У заяві МЗС Сирії від 10 серпня йдеться, що Дамаск “з великою стурбованістю стежить за новинами про терористичну атаку українських сил на Курську область РФ”. Водночас у повідомленні зазначено, що ці дії начебто були спрямовані на цивільні об’єкти.
Інші “дружні” країни, серед яких і Китай, поки обмежуються дипломатичними формулюваннями. МЗС Китаю, відповідаючи на питання журналістів про ситуацію у Курській області, заявило, що Пекін “звернув увагу на те, що відбувається”. Китайські дипломати підкреслили свою послідовну позицію щодо українського питання, наголошуючи на необхідності “охолодження” ситуації, зокрема: уникнення поширення бойових дій, ескалації конфлікту та провокування подальшого загострення.
У свою чергу самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко закликав до мирних переговорів. В інтерв’ю російському телеканалу 15 серпня він заявив, що війна в Україні вигідна лише “високопоставленим особам американського походження” і закликав обидві сторони “закінчити бійку”. При цьому він наголосив, що у разі агресії проти Білорусі Росія, відповідно до домовленостей, введе свої війська для надання військової підтримки.
За даними The Moscow Times, країни Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) також не поспішили засуджувати дії ЗСУ. На сайті організації з’явилося повідомлення, що їхня аналітична служба працює у цілодобовому режимі та уважно стежить за розвитком ситуації, але жодних конкретних дій поки не анонсовано. ОДКБ лише пообіцяла реалізувати необхідні процедури у разі офіційного звернення Росії з проханням про військову допомогу.
Отже, попри загострення ситуації у Курській області, реакція світу на українську операцію залишається стриманою, а відсутність засуджень з боку союзників Росії викликає нові питання щодо їхньої лояльності до Кремля.
Нагадаємо: НАТО: Росія демонструє повільну реакцію на українські дії в Курській області