У мальовничому куточку Лиманщини, а саме: у селищі Ярова, де буяють живописні ліси і стрімко тече сивий Сіверський Донець, тридцять шість років тому народилася у сім’ї селян симпатична дівчинка, яку батьки нарекли Оленькою. Селище невипадково носить назву Ярова, бо тут завжди сонячно, полунично і усміхнено. Як звісно, Яро – бог сонця. У будь-які часи – цей край славився своїми полуничними врожаями. Соковита, смачна , червона ягода – полуниця – це і герб, і прапор, і гімн Ярової. Не можуть тут жити злі люди, бо, кажучи одним словом, тут полунично.
Ось і зростала на смачних традиціях рідного краю наша Оля, як і багато інших її ровесників. Швидко плине час. Вже і школа за плечима і полунична ярівчанка Оля робить свій життєвий вибір – йде навчатися у Лиманський медичний коледж. Професія медика її захоплювали своєю необхідністю і важливістю ще з дитинства, коли «лікувала» своїх лялечок. Допомагати людям Олю вчили тато і матуся з перших років її життя.
Оля вдало склала екзамени на факультет медсестринської справи і справно пройшла весь навчальний курс. Та й вчителі у неї були знані – Олександр Васильович Шлюфін, Наталія Петрівна Курочка, Ольга Миколаївна Коршикова, професіоналізм яких був відомий на всю Лиманщину і навіть Донецьку залізницю, бо цей коледж підпорядковувався саме їй. Свою медичну діяльність Оля розпочала у Ярівській сімейній амбулаторії, потім довгий час (10 років) працювала у Святогірському військовому шпиталі. І тут, як грім з неба…триклята війна.
Оля повертається знову у рідне селище і у дуже складних умовах допомагає землякам долати недуги навіть під час ворожої окупації, а вона тривала чотири місяці. А 17 вересня 2022 року, тобто 2 роки тому, Збройні Сили України звільнили сонячну Ярову від чорних хмар рфії. І Ольга Володимирівна Кулакова прийняла сімейну амбулаторію селища Ярова. Завдяки допомозі міського голови О. В. Журавльова та її безпосереднього начальника А. В. Реброва, волонтерів з «Медичного корпусу» та «Лікарі без кордонів» здійснили більш-менш поточний ремонт медичного приміщення. Ну, а у самому приміщенні навела лад господарка – охайна Ольга Володимирівна. Згодом налагодився прийом пацієнтів сімейним лікарем (Анатолієм Гавриленком), вузькими фахівцями з команди «Лікарі без кордонів». Всі їх рекомендації пацієнтам виконує Кулакова: кому потрібно крапельницю поставить, кому -укол зробить, пігулки видасть приписані лікарями. Щодо до ліків, то у амбулаторії є певний запас для першої необхідної медичної допомоги. До речі, у ярівському медичному закладі діє денний стаціонар на два ліжко-місця, котрими користуються місцеві жителі, бо знають, що Ольга Володимирівна зробить все від неї залежне для їхнього швидшого видужання. Виходячи із свого медичного досвіду, вона і сама радить землякам те чи інше лікування.
На обліку у Ярівській сімейній амбулаторії знаходиться 900 місцевих жителів які отримують професійну медичну допомогу у цей складний час. Звертаються до О. В. Кулакової за допомогою і військовослужбовці. І отримують її бездоганно. Ця медикиня справжня берегиня здоров’я своїх земляків. У будь-яку мить прийде на виручку і докладе максимум зусиль, щоб врятувати здоров’я і навіть життя своєму пацієнту. Тому вона і у пошані і у повазі своїх земляків. До речі, на Лиманщині діють п’ять сімейних амбулаторій: у Рубцях, Дробишевому, Новоселівці, Ямполі та Яровій.
А ще Ольга Володимирівна встигає допомагати батькам – пенсіонерам та доглядає за двома донечками – Вікторією (меншенька) і Єлизаветою. Через кілька днів шестирічна Віточка піде у перший клас Ярівської ЗОШ, як і її матуся майже тридцять років тому.
Щасливої життєвої ходи вам, дівчатка, а вашій матусі, Ользі Володимирівні, зичимо продовжувати якнайдовше свою гуманітарно – медичну місію на сонячно – полуничній батьківщині.
Олександр ПАСІЧНИК та вдячні пацієнти.
На знімку: Ольга Володимирівна Кулакова обслуговує чергову пацієнтку.
Нагалаємо: ЗАХИСНИКИ – ЛІСІВНИКИ