Додому Новини Лиманщини

Обласний конкурс “Жінка Донеччини”: Людмила Василенко (номінація “Культурне досягнення року”)

Управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації представляє учасниць обласного конкурсу «Жінка Донеччини». Серед них наша лиманочка – Людмила Василенко (номінація “Культурне досягнення року”). 

Людмила Василенко  народилася в мальовничому місті Лиман, що на Донеччині. Була відмінницею навчання. Освіту отримала в Лиманському медичному коледжі та Австрійській вищій школі етикету. Працювала медикинею.  Разом з цим, вона завжди захоплювалася творчістю і мала бажання приносити користь людям, завжди приділяла увагу громадській діяльності.   

У  2015-2016 роках  Людмила  була  волонтером Інтернаціональної компанії  «HelpAge», допомагаючи з розв’язанням життєвих проблем людям похилого віку в зоні конфлікту на Донеччині. Організовувала культурні заходи для самотніх людей, навчала, як допомогти собі самому.  У 2016-2018 рр. була членкинею ініціативної групи проєкту Міжнародної організації з міграції (МОМ) з підтримки згуртування та розвитку громад, що зазнали наслідків конфлікту на Донбасі. В рамках проєкту провела десятки заходів для переселенців з окупованих територій, щоб вони якомога швидше влилися в життя міста.

З 2015 року є членкинею літературного об’єднання «Промінь». У 2017 році  в межах проєкту «Живий автограф» здійснила низку заходів для школярів та юнацтва з метою залучення молодих авторів до співпраці з літературним об’єднанням. Проводила творчі зустрічі, концерти, вечори романсів.  З 2019-го є засновницею та керівницею клубу вихідного дня «Мила компанія», на зустрічах якого запрошені майстри проводили майстер-класи з творчих поробок. Викладала  етику, естетику та правила етикету в недільній школі.

Людмила захоплюється  живописом, барельєфом, ландшафтним дизайном. У місті Лиман у 2014 році пройшла особиста виставка її картин. З 2021 року є членкинею Конгресу літераторів України, Всеукраїнського об‘єднання «Письменники Бойківщини». Працює Людмила під творчим псевдонімом Мила Василенко.  Є авторкою восьми збірок віршів: «Довга дорога додому» «Графиня», «Крила задля Софії», «Паралель», «Ось так!»,  «На відстані слова», «56 днів», «Сміхотульки». Є соавторкою 23 літературних альманахів, які були надруковані протягом 2021-2022 років.  Не забуває Людмила й про дітей.  Збірки дитячих віршів  побачили світ у 2023 році. 

Людмила Василенко нагороджена Всесвітнім орденом Золота зірка «Культурна дипломатія» за збереження та  розвиток української культури, є лауреатом Міжнародної премії «Культурна дипломатія»,  Національної премії в галузі культури по версії проєкту «КУЛЬТУРА ІІІ ТИСЯЧОЛІТТЯ» за збереження та розвиток сучасного мистецтва України».  Ввійшла в ТОП-30 кращих авторів за версією мистецького проєкту «LUMINOUS». Нагороджена сертифікатом ТОП-20 кращих авторів Всеукраїнського проєкту «Світання слова» за високий професіоналізм, майстерність слова та внесок у розвиток сучасної української літератури.  Є лауреатом  І премії Міжнародного фестивалю конкурсу мистецтв «Ти — майбутнє України», лауреатом Всеукраїнського літературного конкурсу дитячої поезії «Срібні дзвіночки». Є переможцем Літературного конкурсу «Перше кохання» (2021 рік), конкурсу «Українська хата» (2021 рік). Посіла III місце у Міжнародному поетичному конкурсі «Sevama fest 2021», нагороджена Почесною грамотою онлайн фестивалю-конкурсу «Любіть Україну» ім. Володимира Сосюри (2021 р.).  Лауреат першої премії Міжнародного фестивалю-конкурсу мистецтв «Гармонія», листопад 2022 рік. 

Людмила отримала гран-прі Інтернаціонального українсько-польського фестивалю «CULTURE-LIFE», 2023 рік.  Є лауреатом першої премії Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Весняний зорепад 2023».  Посіла II місце у Всеукраїнському конкурсі творчих проєктів «Код нації. Українська сніжниця», лютий 2023 року,  II  місце у Всеукраїнському конкурсі «Вірю, мрію, живу», 2023 рік. Переможець конкурсу «День української писемності та мови», 2023 рік. Абсолютний переможець бліц-конкурсу «Поезія для душі» у 2023 році. В рамках Всеукраїнського проєкту «Твоя поетична листівка» її вірш, присвячений Лиману під час війни, «Приїду в місто, що нема», надрукований на листівці  з ілюстрацією художниці Оксани Сазонової.  

Як каже сама Людмила, поезія – це її життя. Попри тяжкі часи війни, зруйнований будинок, зміну міста проживання та повне занулювання буття, творчість є великою мотивацією для того, щоб не зупинятися, надихати та надихатись. Зараз  поетеса  працює над дитячою збіркою «Війна очима дітей», де кожен вірш  –  окрема правдива історія дитини, яка пережила жахіття війни. Книжка буде проілюстрована малюнками дітлахів, які пройшли нелегкий шлях в наш час.  Наразі  Людмила  перебуває у Львівській області у місті Червоноград, але ні на хвилинку не  залишає своєї улюбленої справи.  Співпрацює з місцевим літературним  об’єднанням «Третій горизонт». Провела онлайн-зустріч з дітлахами Лиману, презентувала збірку «Сміхотульки». Бере активну  участь в онлайн-заходах лиманських бібліотек. Вірші її  збірки «56 днів» переведені на сербську та болгарські мови. 

Людмила,  як і всі українці,  мріє лише  про одне –  про нашу  Перемогу, про повернення до рідного міста, щоб  продовжувати писати, творити й жити у вільній Україні.

Бажаємо успіху та перемоги

За публікацією управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації