У деокупованому Лимані, що за 13 кілометрів від лінії фронту, жіноча футбольна команда “Багіра” тренується просто неба.
Нагадаємо, «БАГІРА» – ВОЛОДАРКА КУБКУ ДОНЕЧЧИНИ З ФУТЗАЛУ.
Футбольного залу спортсменки не мають, а школи зі спортзалами пошкоджені обстрілами, без електроенергії та опалення.
За словами старшого тренера з жіночого футболу в Донецькій області Олександра Резнікова, футболістки тренуються чотири рази на тиждень.
Коли на вулиці негода, займаються онлайн.
“Зали розбиті, школи розбиті. Ми при школах тренувались, а школи розбиті, немає опалення, світла ніякого там немає. Взагалі, якщо дощ, то ми проводимо самопідготовку, тобто я їм даю завдання й вони ведуть перегляд матчів за участю нашої команди”, – розповів Олександр Резніков.
![](https://zoria.info/wp-content/uploads/2024/02/6187d45d90c7997e-1024x576.jpg)
Незважаючи на складні умови, дівчата не здаються і продовжують тренуватися.
“Мені не холодно – тепло. Ми добре одягнуті, термобілизна рятує. Ми граємо, займаємося, тренуємося, навички здобуваємо будь-які за будь-якої погоди”, – говорить футболістка Дар’я.
![](https://zoria.info/wp-content/uploads/2024/02/0f2f6c03b65b95e4-1024x576.jpg)
У команді є футболістки, яким цьогоріч виповниться 20 років, наймолодшій – 13.
![](https://zoria.info/wp-content/uploads/2024/02/9bc95b0ee54e2f37-1024x576.jpg)
“Зазвичай, ми спочатку розминку робимо: розтяжку, частоту, фішки обводимо, потім починається гра. У нас грає коли, скільки людей прийде. Нас зазвичай приходить 10 людей. По 5 людей ділимося, гра як гра. На змагання нещодавно їздили”, – розповіла футболістка Єлизавета.
Допомагає команді благодійний фонд, який наразі шукає спонсорів, аби забезпечити цю жіночу футбольну команду спортивним одягом.
Після початку повномасштабного вторгнення і на час окупації Лимана росіянами заняття призупиняли.
З 2023 року дівчата вже беруть участь у змаганнях.
“Ставали чемпіонами кубків України та призерками. Вісім років поспіль ми є незмінними переможцями обласних змагань. У 2023 році, попри обставини, область провела два змагання: чемпіонат Донецької області серед жінок й кубок Донецької області з мініфутболу. В перших змаганнях у фіналі чемпіонату взяли участь чотири команди. Наша команда “Багіра” з Лимана посіла перше місце”, – розповів Олександр Резніков.
![](https://zoria.info/wp-content/uploads/2024/02/3c1625f28390a77b-1024x768.jpg)
![](https://zoria.info/wp-content/uploads/2024/02/57bcbcadc5089d8b-1024x576.jpg)
“Робимо все, щоб в області зберегти жіночий футбол, футзал”.
Історія “Багіри” – це приклад стійкості та незламності українського духу.
Дівчата, які тренуються просто неба під постійною загрозою обстрілів, доводять, що навіть у найскладніші часи можна знайти місце для спорту та перемог.