Матеріал «Рубцям за 350!» викликав широкий резонанс серед читачів «Зоря інфо», зокрема, тимчасових переселенців з села Рубці з семи областей України.
Вони прохають з’ясувати , чому раніше було село Рубцеве, а нині – рубці. Ось відповідь на ваше запитання, шановні земляки.
У 1957 році рідну Рубцеву затопили, а разом з нею і назву. Була Рубцева, а стала несподівано Рубцями.
Ніяких обговорень на сходах, зборах колективів не було – сказали зверху назву – Рубці. «Рубці, так і Рубці», – говорять старожили. І додають: «Тоді з дисципліною було строго».
Пояснили, чому так назвали. Засновники села день і ніч рубали дерева, щоб звести хату чи під город. Звідси – Рубці. Рубаки дерев. Така версія побутує і сьогодні. Але ж з першого дня заснування населений пункт мав офіційну назву – слобода Рубцева.
Я припускаю, що назву села придумали на рівні області, скоротили попередню назву на дві букви на більш просте і доступне – Рубці. Тоді під час переселення було сотні проблем. А тут ще й назва села. Рубці так і Рубці. Документу, який би засвідчив нову назву села, не знайдено. Та навряд чи комусь потрібно.
Тоді Рубцева, якимось макаром, входила до складу Лозівської сільради! Але ж в історії – правда – головний орієнтир. Вона, правда, ніколи не дозволить нам збитися з вірного шляху у пізнанні істини. Тоді ж, у 50-ті роки, під Слов’янськом раптом народилася Карачун гора. До цього це була Мазанова гора.
Красива назва, звичайно, добре, але ж правда – завжди набагато краща.
Сьогодні, щоб перейменувати населений пункт, потрібне рішення тільки Верховної Ради України.
Рідне село.06.06.2021 рік.
Микола ПАСІЧНИК, краєзнавець.