Протягом останніх двох тижнів жителі Краматорського району стали жертвами 15 випадків шахрайства, що змусили їх звернутись до правоохоронних органів.
Постраждалі від цих злочинних дій налічуються як чоловіки, так і жінки різного віку. Загалом, вони зазнали збитків у суму понад 310 тисяч гривень, потрапивши в різноманітні шахрайські схеми – від звичайних інтернет-шахрайств до інвестицій у “криптооперації”.
Більше третини постраждалих у червні мешкають у місті Краматорськ. Серед інших жертв шахраїв – жителі Слов’янська, Дружківки, Лимана та Олександрівської територіальних громад.
Найбільші збитки понесли ті, хто намагався придбати автотранспорт через Інтернет
55-річний мешканець Лимана знайшов оголошення про продаж автомобіля на відомому веб-сайті і згодився негайно перерахувати продавцеві 159 тисяч гривень. 48-річний житель Дружківки також отримав “вигідну” пропозицію та втратив 37,5 тисяч гривень. Щодо чоловіка з Краматорська, який прагнув мати свій власний скутер, його це обійшлося “лише” в 10,8 тисяч гривень.
Жителі Краматорська та Дружківки навіть не підозрювали, що ті, з ким вони розмовляють по телефону, не є представниками банку, тому вони розголошували свою інформацію з банківських карток. В результаті вони втратили близько 30 тисяч гривень своїх заощаджень.
Одна літня мешканка Краматорська повірила, що розмовляє по телефону зі своїм зятем і перерахувала йому 6,5 тисяч гривень як допомогу на “лікування”. Житель Слов’янська був дуже здивований, коли дізнався, що позичив 1,5 тисячі гривень у свого знайомого – це стало відомо тоді, коли виявився злам його профілю в соціальних мережах.
Після того, як одна з мешканців Олександрівки спробувала заробити на “криптобізнесі”, вона звернувся до поліції. Через телефон їй повідомили, що її інвестиції будуть подвоюватись протягом кількох днів. Спочатку все дійсно виглядало переконливо: сума в 100 гривень майже миттєво зросла до 200 гривень. Однак, коли довірлива громадянка вирішила розрахуватись більшою сумою і переказала “фахівцю” значно більшу суму, все закінчилося миттєво.
Щоб не стати жертвою злочину, не довіряйте свої гроші та особисті дані незнайомим особам.
Будьте обережні!