Додому Новини Лиманщини

Захисник Лиману отримав спортивний протез і зможе повернутися до улюбленого волейболу

Андрій Аскеров біжить на новому протезі у коридорі центру "Незламні". Фото: Суспільне Львів

Андрій Аскеров, військовослужбовець з Добропілля Донецької області, який брав участь у звільненні Лиману, отримав спортивний протез від данської компанії. Цей подарунок дозволить Андрієві повернутися до улюбленого волейболу.

“Я дуже радий, що отримав цей протез. Він дуже гнучкий, я пробував стрибати, і все вийшло. Тепер я зможу повернутися до тренувань і знову грати у волейбол з дітьми”, — розповідає Андрій.

До повномасштабного вторгнення Андрій працював шахтарем та тренером з волейболу. Під час звільнення Лиману він отримав важке поранення, внаслідок якого йому довелося ампутувати ногу.

“Закривали кільце, був штурм, побратим мій підірвався на міні. Ми з командою пішли надавати йому першу медичну допомогу, і я поруч на таку ж штуку наступив”, — згадує Андрій.

Вже майже рік Андрій Аскеров користується класичним протезом. З новим спортивним протезом він зможе займатися спортом набагато легше.

“Це дуже незвично, він легкий, дуже лячно, що зломиться, але пообіцяли, що не зламається, так що будемо тестувати з навантаженням. Цікаво, до цього треба звикнути”, — ділиться враженнями Андрій.

У суботу, 18 листопада, Андрій разом з іншими військовими, які отримали спортивні протези, взяв участь у першому забігу та тренуванні з перешкодами.

Цей захід є знаковим для Андрія та інших захисників, які отримали спортивні протези. Він показує, що навіть у складних умовах вони можуть продовжувати займатися спортом і жити повноцінним життям.

Нагадаємо, з початку війни в Україні від 20 до 50 тисяч людей пережили ампутацію кінцівок.