На Лиманському напрямку продовжуються бої за Терни. Російські війська просунулися на околицях, проте далі пройти не можуть, Сили оборони України стримують навалу та боронять свої позиції. Йдуть окупанти штурмовими групами та не рахують втрати. Про бої на Лиманському напрямку розповів військовослужбовець 60-ї окремої механізованої Інгулецької бригади Олександр на псеводо “Бурий”, передає Суспільне Донбас.
З Кремінної та Житлівки російські окупанти намагаються просуватися на Лиманському напрямку, розповідає військовослужбовець 60-ї окремої Інгулецької бригади Олександр на псевдо “Бурий”.
Пробираються окупанти до Тернів Лиманської громади.
“Те, що вони захопили Терни і Ямполівку, це — їхня брехня. Наші хлопці там тримають позиції. Є їхнє закріплення на околицях, але хлопці тримаються, б’ються, як леви. Накриваємо їх, максимально розбираємо їх опорні пункти. Штурми йдуть, в основному починаються зранку і до самої ночі”, — розповів Олександр.
Піші штурмові групи армії РФ
Вночі окупанти намагаються просуватися малими штурмовими групами, каже Олександр. Техніку майже не застосовують.
“Початок їхній був нахрапистий, намагались штурмувати механізованими колонами, але коли у них ці плани всі зламалися, почали застосовувати піші штурмові групи. Висаджують їх десь далеко, щоб техніку зберегти. І потім наближаються до наших позицій. Іноді заскакує якась шальна техніка, але ми це все планомірно знищуємо”, — каже Олександр.
“Бурий” розповідає: до штурмів російської армії готові завчасно.
“Дальні розвідники виявляють скупчення техніки або особового складу задовго до початку штурму. Коли вони входять в радіус нашого ураження, ми починаємо працювати з командами командирів”, — розповів “Бурий”.
Олександр — артилерист. У військо пішов з перших днів повномасштабного вторгнення. За його словами, готувався йти воювати з 2018 року.
“У мене було стільки відчуття, що щось наближається. Я максимально себе випробовував поїздками на велосипеді, їздив по 200-250 кілометрів, активно бігав, випрацьовував витримку. На війні ти можеш бути здоровим хлопцем, який розвинутий фізично, з грудою м’язів, але вирішує все витримка: наскільки ти можеш багато і далеко пройти, пронести, протягнути, це дуже важливо”, — розповів Олександр.
Дістав поранення і після лікування повернувся на фронт. За майже три роки, за словами “Бурого”, війна помітно змінилася: “Піхоту треба потихеньку замінювати дронами, тими ж самими “Шаблями”, які у нас виробляють, ті ж самі турелі на базі дронів колесних чи гусеничних”.
“Стає дуже технологічною. Якщо раніше ти міг стояти в полі, і тебе за цілий день ніхто не міг знайти. То зараз ти можеш ховатись, закопуватись під землю, але тебе постійно будуть знаходити з тепловізорами, по тобі може відпрацювати якийсь керований FPV-дрон або керований боєприпас. Автоматизація, вона — безпощадна”.
Нагадаємо: “Тут дуже сумно”: шведський фотограф про війну та прифронтову реальність Лиману (Відео)