Додому Новини Лиманщини

Примусова евакуація в Лиманській громаді: залишаються 220 дітей

Фото: відкриті джерела

Нагадаємо: Евакуація з Лиману: сто дітей врятовано, але двісті залишаються в небезпеці

У п’яти населених пунктах Лиманської громади Донецької області, де оголосили примусову евакуацію родин з дітьми, на 12 червня залишаються 220 дітей. Про це в телефонному інтерв’ю для Суспільне Донбас повідомив начальник Лиманської міської військової адміністрації Олександр Журавльов.

Від моменту запровадження примусової евакуації вже було вивезено 130 дітей. Журавльов зазначив, що комунікація з мешканцями триває, пояснюються необхідні дії та ризики. “З людьми роботу проводимо, спілкуємось, пояснюємо. Більше 50% батьків мають власний транспорт й вони кажуть, якщо буде загострення, виїдемо обов’язково. Але ж куди ще загострюватися?” — сказав він. Найбільше дітей залишається у місті Лиман.

Ситуація в громаді залишається напруженою. За словами Журавльова, сьогодні були обстріли околиць громади, ймовірно артилерійські. На щастя, інформації про постраждалих не надходило. В більшості населених пунктів громади є електрика, газ і вода. “Був прильот — не працює, нема прильота — все відновлюється, все працює. У нас тільки немає електропостачання у Зарічанському, Тернівському, Ямпільському та Криволуцькому старостинських округах, бо там небезпечно відновлювати, бо там лінія фронту”, — розповів Журавльов.

Організацією евакуації дітей переважно займається організація “Save Ukraine”, яка вивозить дітей до Київської області. “Вони приїжджають, забирають дітей і далі вже їх повністю влаштовують — надають кімнати, благоустрій, там все у доброму стані”, — пояснив начальник МВА.

Маленьких дітей евакуюють до Київської області, тоді як дорослих відправляють до Рівненської області. Журавльов зазначив, що важливо показувати родинам, які умови їх очікують на новому місці проживання, щоб вони розуміли, що це не дитячі садочки чи інші непридатні місця, а облаштовані житлові умови.

Процес евакуації організований чітко: бажаючі виїхати телефонують на “гарячу лінію”, після чого їх везуть до Покровська. Деякі жителі громади виїжджають самостійно до своїх родичів чи близьких. Більшість людей, які прийняли рішення евакуюватися, їдуть до родичів або друзів в інші регіони України, або самостійно знаходять собі місця проживання.

Олександр Журавльов підкреслив, що робота з евакуації триває, і він сподівається, що найближчим часом вдасться забезпечити безпеку всіх дітей та їхніх родин у громаді.