До 2014 року на території Донецької області функціонувало десять лісгоспів, які забезпечували не лише збереження лісових ресурсів, а й екологічну рівновагу в регіоні. Однак після тимчасової окупації частини області та початку повномасштабної війни, ситуація з лісовими господарствами значно погіршилася.
Втрачені підприємства
Через окупацію Україна втратила контроль над шістьма лісгоспами. Деякі з тих, що залишилися на підконтрольній території, були змушені припинити роботу через активні бойові дії та руйнування інфраструктури.
Про це журналістам “Вільного радіо” розповів Віктор Стороженко, голова Донецького обласного державного управління лісового та мисливського господарства.
“Ситуація в нас не дуже добра. На підконтрольній території продовжують працювати лише три лісгоспи: Лиманський, Слов’янський і Великоанадольський. Великий Анадоль уцілів, але Лиман та Слов’янськ постраждали від обстрілів, є людські втрати та руйнування майна”, — зазначив Стороженко.
Пошкоджені та знищені лісництва
Одним із найбільших викликів для лісгоспів Донеччини стало знищення інфраструктури та неможливість вести роботу через постійні обстріли. Наприклад, Покровський лісгосп повністю припинив свою діяльність, а Часів-Ярське лісництво зазнало значних руйнувань. Ямпільське лісництво через постійні обстріли також не може функціонувати належним чином.
До початку повномасштабного вторгнення на території області діяли десять лісгоспів, більшість з яких опинилися в окупації або постраждали від воєнних дій.
Екологічна катастрофа
У березні 2024 року Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України визнало, що Донецька область зазнала найбільших екологічних втрат через російське вторгнення. Окрім руйнування лісгоспів, значно постраждали місцеві екосистеми, що ускладнює відновлення природних ресурсів у майбутньому.
Нагадаємо: Російські війська завдали чергового удару по Лиману: пошкоджено Краснолиманське лісництво