Шевченко – творець в українській літературі та в духовному житті України могутнього національного духу. Його творчість стала символом боротьби за українську державність, волю та незалежність. Поетична спадщина Кобзаря – це понад 240 творів, які перекладені понад ста мовами світу.
Тарас Шевченко був і талановитим художником. Він створив понад 1300 картин, із яких до нашого часу збереглися більше 800. До власних творів поет також створював ілюстрації, любив малювати автопортрети.
Упродовж першого весняного тижня в Лиманському ліцеї № 4 Лиманської міської ради Донецької області були проведені різноманітні заходи присвячені ювілейній даті – 210 років від дня народження Кобзаря, серед яких були віртуальні екскурсії та перегляди віртуальних фотоальбомів, літературні ігри, вікторини. Поряд з традиційними використовувалися інтерактивні форми роботи такі, як «Хмаринки слів», емодзі. Під час заходів учні читали поезії Т.Г. Шевченка, малювали ілюстрації до його творів, відповідали на питання вікторини, розгадували ребуси, головоломки. Вони також спробували себе в ролі журналістів. Використовуючи голосовий чат, створений за допомогою штучного інтелекту, школярі змогли обмінятися текстовими, голосовими та відеоповідомленнями з Тарасом Григоровичем в реальному часі! А учні 10-А класу разом з учителем української мови та літератури Чернишовою О.А. та класним керівником Ігнатенко О.М. створили літературно-музичну композицію “Перервана мелодія любові…” (Драма кохання Т.Шевченка). Усі вчителі та учні підійшли до вшанування пам’яті Тараса Шевченка креативно, показали, що вони дійсно знають і люблять поезію великого Кобзаря.
До 210-річного ювілею в країні проводилося чимало творчих конкурсів. Учні нашого ліцею взяли участь у обласному фестивалі «Тарас Шевченко: погляд крізь століття» в номінації «Авторський поетичний твір». Результати були оголошені за день до ювілею. Інтрига зберігалася до останнього. Навіть переможці, яких запросили виступити на святі, не знали про те, що стали призерами. Усі наші учасники стали переможцями. Макаров Олександр (8-А клас) і Чиріна Даріна (9-А клас) посіли І місце, Коваль Дар’я (10-А клас) – ІІ місце. Вони не лише відтворили у своїх поезіях власне бачення особистості Кобзаря та його творчості, а й талановито прочитали написані вірші.
Богдан Аліна (8-А клас), Чиріна Даріна (9-А клас) і Коваль Дар’я (10-А клас) стали учасниками конкурсу есе «Мій Шевченко» і «Шевченківських читань – 2024».
Ми пишаємося нашими учнями, юними патріотами і обдарованими людьми. А це означає, що наш славетний Поет живий для кожного з нас. І жива наша Україна, наша рідна мова. Тому ніякому ворогу нас не здолати!
Олена ПІДДУБНА, завідувачка бібліотекою Лиманського ліцею №4