Додому Новини Лиманщини

Газовикам вдалося відновити газопостачання у звільненому Дробишевому

Скриншот із відео: Facebook/Донецькоблгаз

Газовикам вдалося відновити газопостачання у більшості домівок мешканців звільненого торік Дробишевого. Окупація та активні бої пошкодили у селищі значну частину мереж. Через це місцевим доводилося з квітня 2022 року обходитися без газопостачання.

За словами прессекретарки АТ “Донецькоблгаз” Ангеліни Фесенко, на обстеження мереж та ремонтні роботи у селищі газовикам знадобилося близько місяця. Подачу газу до селища припинили торік у квітні.

“Через активні бойові дії було зафіксовано дуже велике пошкодження об’єктів системи газопостачання. Коли розпочалися перші обстеження, це був кінець жовтня [2023 року]”, — зазначає Ангеліна Фесенко.

До повномасштабної війни у селищі було приблизно 600 газифікованих об’єктів. Газовикам вдалося підключити до мережі домівки більшості жителів Дробишевого, які цього потребували. Та повернути газ не можуть у будинки, господарі яких евакуювались.

“Бригадам необхідно мати доступ до домоволодіння. Тобто, якщо господарів немає на місці, вони не відновлюють газопостачання. От минулого тижня було, що люди повернулися, потім звертаються до міського газу, залишають заявку, та до них також виїжджають бригади і пускають газ до їхнього будинку”, — пояснює Ангеліна Фесенко.

Хоча активних боїв поряд із селищем немає, газовикам все ж доводиться працювати у нелегких умовах.

“Селище напівзруйноване, дуже складно зі зв’язком, бо там його немає. Тому тримати зв’язок із бригадами важко. Те, що зараз наближаються холоди, також впливає на умови праці наших газовиків”, — каже прессекретарка Донецькоблгазу.

Нагадаємо, у Лимані виявлено 53 пошкодження об’єктів системи газопостачання без витоків газу.

За інформацією Вільне Радіо