Окупанти перетворили прибутковий лісгосп на руїни.
Зокрема, еколого-пізнавальну стежку «Лісове намисто» у Ямпільському лісництві, що на Лиманщині (Донеччина), запустили у 2011 році. Доволі відома на теренах усієї області була чи не найкращим місцем родинного відпочинку.
Екостежка складалася із 12 зупинок, з лісовим озером, паромною переправою, дендропарком, звіринцем. Щорічно дільниця із рекреації приносила близько 2 млн грн доходів на рік, що вистачало на її утримання та розвиток.
Лісництво оговталося після 2014, продовжило розвиватися. До маршруту додавалися нові зупинки, у зоопарку зʼявилось поповнення, розробляли зручний застосунок для екскурсій та планували створити велодоріжку.
Зараз від прибуткового підприємства та улюбленого місця відпочинку для багатьох родин лишилися руїни. Ліс побитий прильотами та осколками, адмінбудівлі розтрощені, на місці технічних споруд глибокі вирви від прямого влучення. Під час окупації у 2022 році тут хазяйнували солдати ворожої армії, лишили чимало слідів своєї ганебної присутності. Ці неймовірно красиві місця зараз нагадують зону відчуження, безлюдні та розтрощені.
Ямпільське лісництво в 7,6 тис га розташовано на кордоні з Луганською областю, в 4,6 км від лінії зіткнення. Територія лісництва здебільшого віднесена до природно-заповідного фонду – Національного парку «Святі гори». Підрахувати збитки наразі неможливо. Хоч територія була деокупована, проте перебувати у лісництві сьогодні досі небезпечно.
Лісгосп наразі на стадії долучення до державного підприємства «Ліси України». Та після процедури приєднання стане частиною Східного лісового офісу. Підприємством проводиться висадження на розмінованих лісових площах саджанців сосни звичайної. Ведуться також санітарні рубки (деревина видається населенню для опалення його будинків), прибирається сміття з розтрощених виробничих ділянок. Потихеньку лісове господарство оговтується від ворожого нападу.