Додому Новини Лиманщини

Двом громадянкам – підозра у зраді

За процесуальним керівництвом Донецької обласної прокуратури двом громадянкам було повідомлено про підозру у колабораційній діяльності згідно з частиною 5 статті 111-1 Кримінального кодексу України.

Одна зі звинувачених, колишня головна бухгалтерка одного з комунальних підприємств міста Лиман, в серпні 2022 року приєдналася до підтримки армії РФ у захопленні територій України. Вона стала «начальницею загального відділу адміністрації міста», організовувала роботу відділу, давала вказівки підлеглим та контролювала документообіг окупаційної адміністрації. Під час визволення Лиману українськими військами вона “евакуювалася” до наразі окупованого міста Єнакієвого і продовжила працювати на так звану “ДНР”.

Інша підозрювана мала низькі показники роботи, але амбіції високі, тому вона погодилася обійняти посаду заступниці начальника “управління пенсійного фонду ДНР у Гірняцькому районі м. Макіївки”, що фактично розташоване в Маріуполі.

За матеріалами СБУ, коригувальниця російських ударів по енергооб’єктах на Донеччині проведе 7 років у в’язниці. Вона підписувала документи від імені посадовця фейкової установи, погоджувала заяви щодо нарахування пенсій та намагалася переконати людей у соціальних гарантіях від окупантів.

Зараз обидві громадянки перебувають у розшуку. Згідно з Кримінальним кодексом України, їм загрожує максимальне покарання у вигляді 10 років позбавлення волі та заборона на займання певних посад або заняття певною діяльністю на 15 років, з конфіскацією майна.

Досудове розслідування проводять слідчі ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Примітка: Згідно зі статтею 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину та не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і не буде винесено обвинувальний вирок суду.