Додому Новини Лиманщини

106 вибухівок знищили лиманські сапери з початку року 

Звільнення міста чи села від окупантів не означає, що воно безпечне для проживання. З початку 2024 року на території Лиманської територіальної громади було зареєстровано 75 випадків виявлення вибухонебезпечних предметів. Вибухонебезпечні знахідки були виявлені в наступних населених пунктах громади: м. Лиман – 39 випадків, смт. Дробишеве – 9, смт. Ямпіль – 5, с. Ставки та с. Коровій Яр – по 4, смт. Ярова – 3, с. Яцьківка, с. Олександрівка та с. Закітне – по два, смт. Новоселівка, с. Озерне, с. Рубці, с. Кримки та с. Зелена Долина   – по 1. Саперами ДСНС всі 106 одиниць виявлених вибухонебезпечних предметів були вилучені та знешкоджені.

Нагадаємо: Звільнення полів Донеччини від мін: шанс на нове життя.

Тож варто бути обережними і дослухатися до рекомендацій саперів ДСНС щодо правил безпеки на деокупованих територіях:

1.      Обережно вибирайте маршрути: Користуйтеся асфальтними і бетонними дорогами. Уникайте підходу до покинутих будівель, автомобілів та блокпостів.

2.      Не торкайтеся підозрілих предметів: Не чіпайте зброї, техніки або будь-яких підозрілих предметів. Якщо ви бачите неживих тварин, упаковки чи ящики з-під снарядів і боєприпасів, будьте обережні.

3.      Уважно входьте в будинки: Перед входом огляньте територію на наявність підозрілих предметів. Заходьте всередину лише після того, як піротехніки ДСНС проведуть повну перевірку.

4.      Телефонуйте на 101 або 102: Якщо ви виявили підозрілий предмет, не ризикуйте життям. Зателефонуйте на номери екстреної допомоги та дочекайтеся саперів.